Feliks šokirao Cicipasa – za 79 minuta!

© CARLOS PEREZ-GALLARDOKanadski teniser Feliks Ože-Alijasim
Kanadski teniser Feliks Ože-Alijasim - Sputnik Srbija, 1920, 13.02.2022
Feliks Ože-Alijasim osvojio je prvu ATP titulu pobedivši favorizovanog Stefanosa Cicipasa u finalu turnira u Roterdamu, ubedljivim rezultatom 6:4, 6:2.
Ože-Alijasim je deveti na ATP listi i u devetom pokušaju je uspeo da stigne do titule, pošto je prethodnih osam finala za tri godine izgubio.
Cicipas je, sa druge strane, propustio šansu da osvoji osmi trofej u karijeri, ali i prvi na turnirima iz serije 500.
Grčki teniser je bio potpuno podređen, od samog početka meča, Kanađanin je već u prvom gemu napravio brejk i rutinski priveo set kraju.
Start drugog seta je bio identičan, a razlika u odnosu na prvi je u tome što je Ože-Alijasim uspeo da napravi još jedan brejk i bez problema je okončao duel za ukupno 79 minuta provedenih na terenu.
Grčki teniser Stefanos Cicipas - Sputnik Srbija, 1920, 28.01.2022
Cicipas o optužbama Medvedeva: „Ja sam žrtva, on nije baš najzrelija osoba“
Kanađanin Denis Šapovalov u svađi sa sudijom Karlosom Bernandesom - Sputnik Srbija, 1920, 25.01.2022