Rusova „plava mašinerija“ kroz dramu do krova sveta!

© AP Photo / Kamran JebreiliFudbaleri Čelsija
Fudbaleri Čelsija - Sputnik Srbija, 1920, 12.02.2022
Fudbaleri Čelsija pobedili su u finalu Svetskog klupskog prvenstva u Abu Dabiju Palmeiras posle produžetaka 2:1 (1:1). „Plavci“ koji su u vlasništvu ruskog milijardera Romana Abramoviča, popeli su se na krov sveta u svom drugom pokušaju, pošto su 2012. godine poraženi od drugog brazilskog kluba – Korintijansa.
Šampion Evrope sastao se sa šampionom Kopa Libertadores, brazilskim Palmeirasom i od početka nametnuo svoj ritam.
Heroj engleskog tima Romelu Lukaku koji je Čelsi i doveo do finala bio je i strelac prvog gola u 55. minutu.
Sve je vodilo ka tome da će se tim Romana Abramoviča bez problema izboriti sa Brazilcima, ali je dosuđen penal u 64. minutu.
Šutirao je Rafael Veiga i potpuno meč iz gotovo sigurne pobede Engleza u neizvesnu utakmicu.
Dramatično finale ušlo je u produžetke i vodilo ka izvođenju jedanaesteraca, ali šampionsku titulu Čelsiju u 117. minutu doneo je Kai Haverc, takođe udarcem „sa kreča“.
Konačnih 2:1 Haverc je postigao posle penala koji je dosuđen Palmeirasu zbog igranja rukom u šesnaestercu.
Fudbaler Crvene zvezde Milan Pavkov proslavlja izjednačujući gol u meču 1/16 finala Lige Evrope protiv Milana u Beogradu - Sputnik Srbija, 1920, 12.02.2022