Drama do poslednjeg minuta – Rusija mora protiv svetskih prvaka

© Foto : Screenshot/Youtube@FIFATVFutsaleri Portugalije po osvajanju Svetskog prvenstva 2021.
Futsaleri Portugalije po osvajanju Svetskog prvenstva 2021. - Sputnik Srbija, 1920, 04.02.2022
Futsaleri Portugalije savladali su reprezentaciju Španije u polufinalu Evropskog prvenstva u futsalu rezultatom 3:2. U finalu ih čeka selekcija Rusije.
Rusi su posle fantastične utakmice protiv Ukrajine saznali protivnike u finalu Evropskog prvenstva u futsalu.
Prošlogodišnji prvaci sveta, Portugalci, nisu dobro ušli u borbu za zahuktalim Špancima koji su takođe bili veliki favoriti, ne samo za ulazak u finale već i za trofej.
Španci su poveli već u prvom minutu preko Gomeza, a samo 12 minuta kasnije i Ćino je zatresao mrežu svetskog prvaka.
Na poluvremenu je Španija imala 2:0 i na pauzu otišla mirnije glave.
Ipak, Portugalci su u drugo poluvreme ušli agresivnije, a u 29. minutu prednost Španaca smanjuje Koeljo posle uspešnog penala.
Ziki u 32. minutu polufinale uvodi u dramu, drugim pogotkom za Portugaliju.
Rezultat je bio izjednačen sve do 39. minuta kada je strelac drugog gola za Portugalce, Ziki postigao i treći, herojski.
Portugalija se izborila za finale, a u borbi za titulu sa druge strane biće uporni Rusi.