Futsaleri Rusije - Sputnik Srbija

Herojska pobeda Rusije nad Ukrajinom – za medalju i finale!

Futsal reprezentacija Rusije plasirala se u finale Evropskog prvenstva u Holandiji herojskom pobedom nad Ukrajinom rezultatom 3:2, iako je protivnik veći deo meča odigrao sa igračem više u polju, bez golmana. Pobedu Rusiji obezbedio je golman Dmitrij Putilov, odbranivši penal u poslednjem minutu.
Rusija je odigrala fenomenalan meč, disciplinovanom i fokusiranom igrom je potpuno neutralisala sve atake Ukrajine, čiji futsaleri su se više istakli nervozom i nesportskim potezima nego umećem igre malog fudbala.
Ukrajina je već u prvom poluvremenu zaigrala sa igračem više u polju, pošto je prethodno Rusija povela već u drugom minutu preko Antona Sokolova.
Činjenicu da je rival bio bez golmana Rusija je iskoristila briljantnim dodavanjem čuvara mreže Dmitrija Putilova – on je pronašao visokog Andreja Afanasjeva koji je najpre pogodio prečku, a iz odbitka je potom zatresao mrežu.
Ukrajina je već u sledećem napadu iskoristila igrača više, Jurij Siri je uspeo da postigle gol, a činilo se da je pobednik rešen posle fenomenalnog pogotka makazicama Artjoma Nijazova u 31. minutu, ali je dramu uneo Danil Abaškin četiri minuta kasnije.
Drama je dostigla vrhunac u 39. minutu, Afanasjev je faulirao rivala u kaznenom prostoru, kapiten Petro Šoturma je pristupio izvođenju, ali je golman Dimitri Putilov bio na visini zadatka i odbranio je udarac.
Ukrajina je imala još jednu veliku priliku, ali je ruski tim frenetičnom odbranom uspeo da sačuva prednost i obezbedi mesto u finalu gde će igrati sa boljim iz duela između Španije i Portugalije.
Futsaleri Rusije - Sputnik Srbija, 1920, 04.02.2022
Rusi prikazali majstorstvo, a Ukrajinci – skandalozne uvrede i bezobrazluk /video/
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik:
18:46 04.02.2022
39’ – Kraj! Rusija je u finalu!
Herojska pobeda futsalera Rusije!
18:37 04.02.2022
39’ – Putilov brani penal!
Fenomenalni golman Rusije se nije dao prevariti!
18:36 04.02.2022
39’ – Penal za Ukrajinu!
Neverovatno! Žuti karton je dobio Afanasjev!
18:32 04.02.2022
38’ – Kakva sreća!
Sa metar udaljenosti Šoturma je prebacio loptu preko gola!
Ostaje 3:2 za Rusiju.
18:29 04.02.2022
35’ – Gol za Ukrajinu!
Abakšin je uspeo da iskoristi igrača više, ostao je usamljen unutar zonske odbrane Rusije i posle pokušaja Šoturme samo je skrenuo loptu u gol.
Rusija vodi 3:2.
18:24 04.02.2022
33’ – Kakva šteta!
Abramov je pokušao makazicama, kao i Nijazov, Cipun je bio savladan, ali se lopta otkotrljala pored stative.
18:22 04.02.2022
33’ – Putilov!
Briljantna odbrana golmana Rusije, iako je Ukrajina napala sa pet igrača!
18:21 04.02.2022
32’ – Zamalo!
Prazan gol Ukrajine je bio izazov za šut preko celog terena, ali je lopta zamalo otišla pored stative.
Ostaje 3:1.
18:19 04.02.2022
31’ – Gol, gol, gol! Rusija vodi 3:1!
Strpljiva akcija ruskog tima je krunisana prelepim golom Nijazova, makazicama!
Rusija vodi 3:1!
18:15 04.02.2022
28’ – Šteta!
Briljantna akcija fudbalera Rusije, ali je Afanasjev promašio loptu u pokušaju da je plasira u gol.
Rusija vodi 2:1.
18:09 04.02.2022
25’ – Zavarič zapretio!
Odličan udarac igrača Ukrajine, ali preko gola.
18:07 04.02.2022
25’ – Gruba igra Ukrajine
Povlačenje za dresove, prekršaji, simulacije... Svim sredstvima se koriste igrači Ukrajine, ali Rusija i dalje vodi.
18:04 04.02.2022
23’ – Sjajni Čiškala!
Briljantno je ruski igrač izbegao „provokaciju“ i pokušaj Ukrajinaca da iznude penal.
Ostaje 2:1.
18:02 04.02.2022
22’ – Stativa!
Sjajno je Davidov ispratio akciju, našao se pred golom Ukrajine, ali je pogodio stativu.
Ostaje 2:1 za Rusiju.
17:45 04.02.2022
20’ – Poluvreme! Rusija vodi!
Na velikim mukama je bila ruska odbrana pošto je Ukrajina odlučila da zaigra bez golmana, ali je uspela da izdrži i sačuva prednost od 2:1.
17:41 04.02.2022
19’ – Zamalo!
Paulinjo je briljantno šutirao, ali je Cipun opet bio na pravom mestu.
17:40 04.02.2022
18’ – Sjajna odbrana Rusije!
Ukrajina i dalje napada sa igračem više, Rusi se brane u zonskoj formaciji i to odlično.
Pitanje je samo koliko će izdržati...
17:35 04.02.2022
16’ – Kockanje se isplatilo, gol za Ukrajinu!
Odluka da se zaigr sa petoricom igrača u polju se ispostavila kao ispravna, uprkos primljenom drugom golu.
Sirij je uspeo da matira Putilova šutem sa distance – 2:1.
17:33 04.02.2022
15’ – Gol! 2:0 za Rusiju!
Afanasjev je iskoristio kockanje Ukrajinaca i izbacivanje golmana iz igre, najpre je glavom pogodio prečku posle dodavanja Putilova, a zatim odbitak je poslao u mrežu!
Rusija vodi 2:0!
17:32 04.02.2022
15’ – Mnogo prekida
Igrači su na terenu pola sata, ali je efektivno odigrano tek 15 minuta prvog poluvremena.