Srbin stao u četvrtfinalu – Argentinac prejak za Milojevića

© AP Photo / Darko VojinovicNikola Milojević (desno) i Miljan Zekić (levo)
Nikola Milojević (desno) i Miljan Zekić (levo) - Sputnik Srbija, 1920, 04.02.2022
Nikola Milojević poražen je od Huana Londera u četvrtfinalu turnira u Kordobi rezultatom 4:6, 5:7.
Milojević je već u prvom gemu poklonio gem na svoj servis protivniku i to bez osvojenog poena.
Nije uspeo da vrati brejk, a u narednom gemu na svoj servis došao je do samo jednog poena.
Srpski teniser bio je u zaostatku od dva brejka, ali jedan uspeo da vrati.
Ipak, iako je do kraja seta uspevao da sačuva svoj servis, nije uspeo da još jednom oduzme servis protivniku zbog čega je Londero poveo.
U drugom setu Milojević se bolje držao, ali samo do petog brejka kada je Londero napravio brejk. Vratio je onda i izjednačio srpski teniseri na 4:4, ali kada je bio najbitnije Nikola je ponovo stao.
Londero mu oduzima servis i dolazi do prilike da servira za meč. Vezao je tri meč lopte i odmah prvu iskoristio.