Srpski teniser Filip Krajinović - Sputnik Srbija

Krajinović u polufinalu Monpeljea

Filip Krajinović savladao je Damira Džumhura u četvrtfinalu turnira u Monpeljeu rezultatom 7:5, 6:2.
Krajinović je obezbedio polufinale nakon borbe sa Džumhurom koja u prvom setu nije bila laka.
Srpski teniser počeo je oštro baš kao i Džumhur sa druge strane. Prvi je do brejka došao Filipov protivnik.
Vratio se Krajinović i preokrenuo prvi set u svoju korist, nakon čega je Džumhur sve više grešio.
Drugi set počeo je ponovo čvrsto na obe strane, a Džumhur je morao da se bori sa nervozom jer nije bio zadovoljan suđenjem.
Iskoristio je Filip pad koncentracije protivnika i uzeo brejk u ranoj fazi drugog seta. Presudni momenat je bio kada je izborio svoj gem posle suočavanja sa brejk loptama.
Nakon toga ofanzivno je nastavio srpski as i osvojio i drugi brejk kojim je došao do 6:2 u drugom setu.
U polufinalu Filipa čeka Aleksandar Bublik koji je savladao Roberta Bautistu-Aguta.
16:18 04.02.2022
7:5, 6:2 – Pobeda! Bravo Filipe!
Novim brejkom Filip Krajinović savladao je Damira Džumhura rezultatom 6:4, 6:2 i plasirao se u polufinale Monpeljea.
16:14 04.02.2022
7:5, 5:2 – Filip na gem do pobede
Sjajnim drop-šotom Džumhur je probao da zakomplikuje gem na servis Krajinovića, a to je poremetilo srpskog tenisera.
Uspeo je da se vrati na 30:30, ali je Džumhur došao do dve prilike za brejk. Filip je obe spasao odličnim servisima. Tek nakon treće spašene brejk lopte Krajinović je uspeo da osvoji gem.
16:06 04.02.2022
7:5, 4:2– Brejk!
Grešio je Džumhur tokom celog gema, Filip je napao i došao do prilike za brejk. Prvu nije iskoristio, ali je zaradio i drugu sjajnim forhendom koji je prošao iza Džumhura koji je izašao na mrežu.
16:01 04.02.2022
7:5, 3:2 – Izborio se Krajinović
Sporije je Krajinović ušao u novi gem, upisao je i as, ali i dve greške zbog kojih je Džumhur mogao da zapreti brejkom.
Šalje lopticu u aut srpski teniser, ali ga sa istom greškom prati Džumhur. Završava Filip gem izlaskom na mrežu.
15:56 04.02.2022
7:5, 2:2 – Egal
Još jednom je silovito Džumhur ušao u svoj gem, a završio ga agresivnom forhend dijagonalom koju je bila neuhvatljiva za Krajinovića.
15:52 04.02.2022
7:5, 2:1 – Vodi Filip
Posle nekoliko sigurnih usledio je i nešto nervozniji gem srpskog tenisera. Krajinović je pravio lake greške, ali je imao sreću što sa druge strane nije pogađao ni Džumhur.
15:50 04.02.2022
Ponovo je doneta odluka koja je iznervirala Džumhura da je u nemoći zamolio Filipa da mu kaže da li je njegova loptica pala na liniju
15:48 04.02.2022
7:5, 1:1– Izjednačenje
Čuva Džumhur svoj servis, a Krajinoviću dopušta samo jedan poen. Delovalo je da je srpskom teniseru pala koncentracija pa je usledilo nekoliko grešaka.
15:45 04.02.2022
7:5, 1:0 – U istom ritmu
Sjajan je Krajinović na svom servisu i na početku drugog seta. Džumhur se povlači i brani se , a srpski teniser koristi svaku priliku za napad.
15:39 04.02.2022
7:5 (1:0) – Set za Filipa!
Sigurniji je Džumhur bio u ovom gemu, ali Krajinović nije dopuštao kraj. Konstantno je napadao i stigao do treće set lopte koju koristi.
15:34 04.02.2022
6:5 – Sjajan gem
Ponovo je Krajinović bez izgubljenog poena završio gem na svoj servis. Džumhur ne uspeva da zapreti. Filip je odlično smečovao i pogađao sa osnovne linije.
15:31 04.02.2022
5:5 – Novo izjednačenje
Izazvao je Džumhur Krajinovića na mrežu , ali se srpski teniser sjajno snašao i zakomplikovao gem protivniku.
Džumhur je ušao u bučnu raspravu sa sudijom. Teniser je tvrdio da je loptica na liniji, dok je sudija rekao da je aut.
Izbacilo je to Džumhura iz takta, počeo je da greši, a Krajinović je imao dve set lopte. Ipak nije iskoristio nijednu i ponovo je rezultat nerešen.
15:22 04.02.2022
5:4 – Bravo!
Posle izgubljenog servisa, naredni Krajinović dobija sa nulom. Počeo je agresivnije i sigurnije da napada.
15:20 04.02.2022
4:4 – Filip vratio brejk!
Dugačak gem pripao je srpskom teniseru koji uspeva da iskoristi drugu priliku za brejk. Filip je poslao snažnu forhend paralelu i izjednačio rezultat.
15:12 04.02.2022
3:4 – Krajinović u problemu!