Košarkaši Crvene zvezde - Sputnik Srbija

Zvezda prokockala 20 poena prednosti – Kneževići odnose ceo plen iz Beograda!

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su šokantan poraz u 25. kolu Evrolige od Monaka rezultatom 91:80, u meču odigranom u Beogradu, tokom koga je imala čak i 20 poena prednosti.
Zvezda je nešto sporije počela utakmicu, rival je stekao prednost od 8:6, ali je bilo jasno da Radonjićeva ekipa ne želi da srlja, pažljivo su birani napadi i fokus je bio samo jedan – da Holins napadne Džejmsa ispod koša ne bi li iznudio prekršaje.
Holins je stekao samopouzdanje u tom duelu i upisao sedam od prvih devet poena svog tima, trojke su održavale prednost Monaka, ali je i Zvezda odgovorila istom merom pa je prvu četvrtinu završila sa viškom od 14 poena, 30:16.
U briljantnom ritmu je Zvezda ušla u drugu deonicu, u 16. minutu je stekla čak 20 poena prednosti, ali je Monako, iako je Džejms bio van ritma, uspeo da se serijom 13:2 vrati i da prepolovi zaostatak do kraja poluvremena – 52:42.
Trener Radonjić je u pauzi rekao da očekuje buđenje Džejmsa, to se i dogodilo jer je ubacio svoju prvu trojku već na startu trećeg kvartala, a njegova ekipa se veoma brzo vratila u igru – na četiri poena zaostatka (54:50)
Čak sedam izgubljenih lopti za Zvezdu u trećoj deonici značili su priliku za ekipu trenera Saše Obradovića da se vrati u igru, što je ekipa iz Kneževine i iskoristila, pa je u smiraj četvrtine Anđušić sa linije slobodnih bacanja izjednačio na 64:64.
Monako je poveo u uvodnim minutima finalne deonice, Zvezdini košarkaši su na trenutke podsetili na igru iz prvog poluvremena, ali je rival kontinuirano dolazio do lakih poena i stigao do osam poena viška na tri i po minuta do kraja.
Trojka Montejunasa je donela gostima i prvu dvocifrenu prednost i ona je ostala na snazi do kraja duela.
Najefikasniji u ekipi Zvezde bio je Ostin Holins sa 19 poena, Nikola Ivanović je dodao 15, Ognjen Dobrić 13, a Nikola Kalinić, Ognjen Kuzmić i Branko Lazić su ostali na sedam poena.
Na drugoj strani iz drugog plana je briljantan bio Donatas Montejunas sa 20 poena, (3/3 trojke), Dvejn Bejkon je dodao 17, a Majk Džejms je bio limitiran na deset poena, ali je imao šest asistencija i dve važne trojke.
Srpski reprezentativac Danilo Anđušić meč je završio sa osam poena.
Posle 22 odigrane utakmice Zvezda je na 14. poziciji od 18 ekipa Evrolige sa 14 poraza i osam pobeda, dok je Monako osmoplasirani sa skorom 12-12.
Tok meča mogli ste da pratite uz Sputnjik.
20:52 03.02.2022
40' – Kraj! Težak poraz Zvezde!
Od sjaja do očaja, bukvalno, konačan rezultat 91:80 za Monako.
20:42 03.02.2022
38' – Katastrofa!
Dvocifrena prednost za Monako – 84:73...
20:40 03.02.2022
37' – Zvezda tone!
Monako ima osam poena prednosti – 81:73...
20:38 03.02.2022
36' – Zvezda u minusu!
Šest poena viška za Monako – 77:71!
20:35 03.02.2022
35' – Evo i odgovora!
Trojka Dobrića, 73:71 za Monako!
35' – Evo i Montejunasa...
Nova trojka, Monako vodi 73:68.
20:33 03.02.2022
34' – Evo Džejmsa...
Trojka, vodi Monako 70:68.
20:30 03.02.2022
33' – Tehnička za Monako!
Kasni je prijavljena izjava, Dijalo je kasno izlazio sa terena, Obradović je pobesneo!
Monako je izašao iz bonusa, Zvezda vodi 68:67.
20:29 03.02.2022
33' – Karambol!
Za tridesetak sekundi jedna zamalo izgubljena lopta, promašaj, loš skok, novi gubitak lopte... Očekuje nas drama!
Nerešeno je, 67:67.
20:27 03.02.2022
32' – Sjajni Volters!
Fenomenalno se postavio plejmejker Zvezde, Montejunas je napravio faul u napadu!
32' – Dobrić!
Skok u napadu i trojka – vodi Zvezda 67:65!
20:26 03.02.2022
31' – Odličan Dobrić, ali očajan Kalinić!
Dobrić je četvrtinu otvorio odličnom odbranom, ali je Kalinić dobio i faul i tehničku grešku – Monako je poveo sa 65:64.
20:22 03.02.2022
30' – Nerešeno!
Loša četvrtina Crvene zvezde, Monako je vratio sve na nulu pred poslednju deonicu – 64:64!
20:20 03.02.2022
29' – Anđušić izjednačio!
Bivši igrač Partizana se našao na meti uvreda navijača Zvezde, ali je bio siguran – 64:64!
20:17 03.02.2022
27' – Monako je tu!
Samo koš prednosti za Zvezdu – 60:58!
20:13 03.02.2022
26' – Izgubljene lopte...
Za pet minuta – pet...
20:11 03.02.2022
25' – Lazić!
Konačno! Trojka kapitena za 59:52!
20:05 03.02.2022
24' – Monako se vraća!
Montejunas je pogodio za 54:50!
20:03 03.02.2022
24' – Tri izgubljena napada Zvezde
Monako se približio na 54:48.
20:01 03.02.2022
22' – Evo Džejmsa...
Prva trojka za Amerikanca, a pogodio je i Tomas – 54:47.