Predsednik crnogorskog parlamenta Aleksa Bečić je, nakon sednice na kojoj dnevni red za smenu Abazovića nije dobio podršku poslanika, rekao da su postupili kao i u ranijim slučajevima.
"Nikada mimo dogovora u parlamentarnoj većini nismo želeli da rešavamo kadrovska pitanja, ako ne postoji dogovor 41 poslanika parlamentarne većine. Leva strana je, čini mi se bila uzdržana, a DF je glasao za dnevni red. Mi smo ostali principijelni. Tako da je naš odnos bio istovetan, kao i kada se razrešavao jedan član Vlade polovinom prošle godine, i kad su bile tri inteprelacije o radu ministara krajem prošle godine", rekao je Bečić.
Zanimljivo je, kaže on, da je opozicija imala drugačiji pristup u odnosu na prošlu godine kad je razrešavan ministar pravde Vladimir Leposavić, kada su dali podršku tom predlogu.
"Ovog puta su se opredelili za drugačiji pristup, a vama ostavljam da logicirate i zaključujete šta se iza toga krije", rekao je Bečić.