Jović Partizan - Sputnik Srbija

Moskovski Dinamo nadjačao Partizan – Stanojević ljut: „Pioniri ne primaju takve golove“

Fudbaleri Partizana izgubili su od Dinama iz Moskve u prijateljskom susretu odigranom u Beleku rezultatom 2:1 (1:0). Bio je to drugi poraz crno-belih na pripremama u Turskoj.
Nije Partizan odigrao lošu utakmicu protiv drugoplasiranog tima iz Rusije, ali je na kraju pretrpeo drugi poraz iz tri pripremne utakmice, što svakako ne raduje Aleksandra Stanojevića.
Rano vođstvo Moskovljana, već u petom minutu iz slobodnog udarca Fomina sa 22-23 metra.
Loše postavljen živi zid prouzrokovao je da Popović bude matiran u ranoj fazi meča. Partizan se posle toga brzo konsolidovao i pretio je preko Vujačića, Milovanovića i Markovića, ali je golman Dinama Šunjin bio maestralan među stativama.
Upravo on je direktan krivac što su mreže do poluvremena mirovale. S druge strane, i Popović je u nekoliko navrata imao vrhunske intervencije.
Nastavak susreta doneo je otvorenu igru, a vicešampion Srbije stigao je do izjednačenja preko Bibrasa Natha. I to glavom! Izraelac zaista retko postiže glavom, a ovoga puta mu se lopta odbila posle prečke koju je pogodio Vujačić. Igrao se 65. minut.
I napadao je posle toga Partizan, ali nije uspeo da materijalizuje šanse. Popović je nastavio da brani i da čuva Partizan, vezao je dve fantastične odbrane u finišu susreta, ali ništa nije mogao u 88. minutu kada je Galkin pogodio levom nogom iz voleja.
Ispostaviće se da je to ujedno i konačan rezultat, s obzirom na to da glavni arbitar nije želeo ni minut da produži meč.
Trener crno-belih Aleksandar Stanojević nije bio zadovoljan posle poraza, pre svega zbog činjenice da su oba gola primljena iz prekida.
„Mislim da smo dominirali sve vreme, stvarali šanse. Ne znam da li se ovakvi golovi primaju u pionirima. Rešićemo to sigurno. Bilo je dobrih i loših stvari, bili smo bolji tokom većeg dela susreta. Žao mi je zbog poraza. Imali smo šanse da damo gol i da pobedimo utakmicu, ali na kraju smo izgubili. Zadovoljan sam igrom, ali ne mogu da budem zadovoljan kada primamo golove kao pioniri. Rešićemo to“, podvukao je strateg crno-belih Aleksandar Stanojević.
Susret u Beleku između Partizana i Dinama iz Moskve mogli ste uživo da pratite uz Sputnjik sport.
Leo Mesi na debiju za PSŽ protiv Remsa - Sputnik Srbija, 1920, 02.02.2022
„Ni miris, ni ukus“ – nije korona, a nije ni kafa /video/
Ruski fudbaler Fjodor Čalov - Sputnik Srbija, 1920, 02.02.2022
U Švajcarskoj se priča ruski – zbog „armejca“ /foto/
Mejson Grinvud (drugi zdesna) u dresu Mančester junajteda - Sputnik Srbija, 1920, 02.02.2022
Ostrvo trese nezapamćeni skandal: „Svesni smo optužbi“
15:43 02.02.2022
90' – KRAJ! Dinamo pobedio Partizan 2:1
Drugi poraz Partizana na pripremama u Beleku.
15:41 02.02.2022
88' - GOL! Dinamo opet vodi – 1:2
Sjajan korner izveo je Dinamo, a Galkin je levom nogom iz voleja pogodio malu mrežu.
15:40 02.02.2022
87' – Još jednom Popović
Golman Partizana trenutno je najzaslužniji što je rezultat i dalje 1:1.
15:39 02.02.2022
86' – Popović siguran
Kalkin je oprobao udarac iz daljine, ali je golman Partizana Popović bio na pravom mestu i bez većih problema je zaustavio taj pokušaj.
15:36 02.02.2022
77' – Partizan zapretio
Mogli su crno-beli do prednosti posle akcije Meniga i Lutovca. Konfuzija je vladala u kaznenom prostoru Dinama, da bi na kraju golman Šunjin izbacio loptu u korner.
15:30 02.02.2022
76' – Šansa za Dinamo
Pokušao je napadač Moskovljana, ali je golman crno-belih još jednom bio na visini zadatka.
15:24 02.02.2022
71' – Partizan i dalje napada
Crno-beli su stigli do izjednačenja i nastavili da pritiskaju Dinamo iz Moskve.
15:19 02.02.2022
65' – GOL! Natho izjednačio – 1:1
Konačno je Partizan stigao do zasluženog izjednačenja. Posle prečke, lopta se odbila do Bibrasa Natha koji je glavom sproveo loptu u mrežu.
15:18 02.02.2022
64' – Hobotnica Šunjin
Maestralan je zaista golman Dinama. Ovoga puta je Nikola Terzić odlično šutirao levom nogom, ali je Šunjin uspeo da se pruži koliko je dug i da loptu prosledi u korner.
15:16 02.02.2022
62 – Gol Rikarda, ali ipak ne!
Reprezentativac Zelenortskih Ostrva postigao je pogodak za izjednačenje. Ipak, gol nije priznat zbog faula nad golmanom, a Rikardo je zbog protesta dobio i žuti karton.
15:14 02.02.2022
60' – Ofsajd
Kvinsi Menig se našao u odličnoj prilici i šutirao, ali je pomoćni arbitar podigao zastavicu jer su dvojica fudbalera Partizana bila u ofsajdu.
15:09 02.02.2022
56' – Otvorena igra
Brzo se igra od početka drugog poluvremena, smenjuju se prilike na obe strane.
15:02 02.02.2022
48' – Rikardo zamalo izjednačio
Fantastično je Rikardo Gomeš izdržao duel i uspeo da se namesti da šutira iskosa s leve strane. Njegov pokušaj završio je blizu desne stative.
15:01 02.02.2022
46' – Popović brani
Ponovo je Fjodor Smolov uspeo da umakne defanzivcima Partizana i našao se ispred Popovića, koji je uspeo da izađe kao pobednik iz tog duela.
14:50 02.02.2022
POLUVREME – 0:1
Nije glavni sudija želeo ni minut da produži prijateljski susret u Beleku, i Moskovljani odlaze na odmor sa golom prednosti.
14:49 02.02.2022
45' – Milovanović požuteo
Mladi talentovani napadač Marko Milovanović neoprezno je startovao na sredini terena i sudija mu je izrekao javnu opomenu.
14:47 02.02.2022
43' – Makarov pored gola
Dinamo je povukao kontru tri na dva u kojoj je Smolov proigrao Makarova, ali je on levom nogom plasirao pored Popovićevog gola.
14:44 02.02.2022
37' – Partizan propustio dve kolosalne prilike
Partizan se našao u kontri, Milovanović je odlično zagradio loptu i proigrao kapitena Lazara Markovića koji je iz šesnaesterca šutirao desnom nogom pod prečku, ali mu je golman Dinama odbranio.
Jojić je odlično centrirao, a Vujačić je ponovo sa tri metra promašio gol glavom.
14:36 02.02.2022
33' – Zapretio i Jović
Odličan pokušaj mladog napadača Partizana, ali je lopta prozujala pored desne stative.
14:34 02.02.2022