Zvezda jurila, ali – „Manekeni“ nose pobedu iz Beograda

© Sputnik / Lola ĐorđevićKošarkaši Crvene zvezde
Košarkaši Crvene zvezde - Sputnik Srbija, 1920, 01.02.2022
Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Olimpije iz Milana u 24. kolu Evrolige rezultatom 57:63 (8:7, 15:19, 21:24, 13:13).
Nespretno je počelo sa obe strane, ali loš početak prekinuo je Nejt Volters odmah trojkom.
Međutim, nastavili su se izuzetno loši napadi na obe strane i čak do šestog minuta rezultat je bio 3:0 za crveno-bele što znači da nije viđen nijedan koš osim Voltersove trojke više od jedne polovine prve deonice.
Gosti iz Milana brojali su preko deset promašaja, a Zvezda je sa druge strane već imala šest izgubljenih lopti.
Ben Bentil konačno je pokrenuo Olimpiju, a onda je posle dva nerealizovana napada Zvzeda preko Ostina Holinsa upisala novu trojku.
Neverovatno loša prva četvrtina za oba tima završila se sa ukupno 15 poena, a Zvezda je vodila 8:7.
Razigranije su gosti ušli u drugu četvrtinu i preuzeli vođstvo. Ognjen Dobrić podigao je publiku na noge, pogodio je uz faul, ali je prednost bila na strani Olimpije.
Devon Hol nastavio je da čuva vođstvo, a nakon njegovih poena usledila je i trojka Malkolma Dilejnija.
Posle Radonjićevog tajm-auta Nikola Kalinić se razbudio i krenuo da igra svoju najbolju košarku. Ispratio je taj ritam i Ognjen Dobrić i doveo Zvezdu sa razlike od osam poena na samo pola poena zaostatka.
Kaliniću i Dobriću uzvratili su silovito sa dve trojke Bentil i Dilejni. Kalinić posle faula i Luka Mitrović uspeli su da pred kraj poluvremena smanje prednost i na pauzu odu sa rezultatom 23:26 za Olimpiju.
Crveno-beli nisu dobro otvorili ni treću deonicu jer je Dilejn ponovo uspeo da se namesti za novu trojku. Prednost Olimpije je bila dvocifrena, a Kalinić je poenima ispod koša smanjio na -11.
Holins je ponovo pogodio, ali Dilejn je nezaustavljiv. Prošla je cela četvrtina u znaku Dilejna, a na kraju poslednje deonice Olimpija je i dalje vodila 50:44.
Dramatična završnica počela je uz promašaje Kalinića, alo se Nikola Ivanović razigrao i zapretio gostima na samo pet minuta do kraja.
Sve je manje bilo vremena za Zvezdu, Olimpija nije blistala ni u napadu ni u odbrani ali je čuvala prednost.
Dva minuta do kraja Zvezda je zaostajala za sedam poena i nije uspela da napravi preokret. Olimpija iz Beograda nosi pobedu rezultatom 63:57.
Utakmicu je pratio i legendarni Darko Miličić.
Detalj sa utakmice Filadelfija – Memfis - Sputnik Srbija, 1920, 01.02.2022
Neverovatna situacija u Filadelfiji: Gubili jedan razlike, a produžetak nije ni počeo! /video, foto/