Bogdan i Atlanta srušili Lejkerse u revolveraškom obračunu

© AP Photo / Chris SzagolaSrpski košarkaš Bogdan Bogdanović
Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović - Sputnik Srbija, 1920, 30.01.2022
Košarkaši Atlante pobedili su u evropskom terminu Los Anđeles Lejkerse 129:121, a srpski reprezentativac ostvario je dvocifren učinak. Postigao je deset poena, imao je pet skokova i tri asistencije za 27 minuta provedenih na parketu. Bio je to sedmi trijumf Hoksa u nizu.
Prva četvrtina protekla je u potpunom egalu što potvrđuje i rezultat 34:33 za Hokse.
Utakmica u kojoj je viđen veliki broj poena, pravi revolveraški obračun Treja Janga sa jedne srane, a naspram njega Monka i Dejvisa. Prva zvezda Atlante ubacila je 36 poena, dok su Monk i Dejvis imali 33, odnosno 27 ubačenih poena.
Lebrona Džejmsa nije bilo u timu Lejkersa.
Bogdan Bogdanović utakmicu je počeo sa klupe i u prvom poluvremenu ubacio je svega tri poena za 12 minuta u igri. U nastavku se srpski bek, koji iza sebe ima fantastičnu nedelju, razgoropadio.
Srpski košarkaš Tristan Vukčević - Sputnik Srbija, 1920, 30.01.2022
Kraljević je odabrao da bude partizan – i udari pečat koji je oduzet ocu
Uspeo je da ima dvocifren broj poena, a odlično je razigravao saigrače, uspeo je da ostvari i čak pet skokova. Imao je još po jednu ukradenu i izgubljenu loptu.
Hoksi su uz dosta muke na kraju uspeli da iskoriste to što su „jezerdžije“ bile lišene usluga povređenog Lebrona Džejmsa koji muku muči sa kolenom.
Za razliku od uvodne deonice koja je tesno pripala Bogdanovom timu, u nastavku je tim iz Los Anđelesa uspeo da preokrene situaciju u svoju korist i slavio je rezultatom 38:28.
Sa plus devet otišlo se na pauzu, ali su se u nastavku stvari na parketu promenile. Jang je nemilosrdno terorisao koš Lejkersa i zaustavio se na 36 poena, imao je i 12 dodavanja ka saigračima uz pet skokova. Podršku je imao od Okongvua koji je meč završio sa 16 poena i pet skokova.
Hoksi su poslednjoj deonici poveli rezultatom 112:101 posle asistencije Bogdanovića za trojku Janga.
Do kraja susreta uspevali su da odole napadima Lejkersa i da povećaju prednost, te je na kraju susret okončan rezultatom 129:121.
Atlanta i Lejkersi su u meč ušli sa izjednačenim učinkom – Hoksi skor 23-25, a „jezerdžije" 24-26.
Detalj sa NBA utakmice između Majami Hita i Toronto Reptorsa - Sputnik Srbija, 1920, 30.01.2022