Istorija u Melburnu – domaćin posle četiri decenije ima za koga da navija u finalu

© AP Photo / Hamish BlairEšli Barti
Ešli Barti - Sputnik Srbija, 1920, 27.01.2022
Ešli Barti i Danijel Kolins plasirale su se u finale Australijan opena posle pobeda nad Medison Kiz i Igom Švjontek.
Australija je posle 42 godine dočekala da ima predstavnicu u finalu prvog Grend slema u sezoni.
Ešli Barti opravdala je ulogu favorita i ekspresno za sat vremena savladala Medison Kiz u polufinalu rezultatom 2:0 (6:1,6:3).
Iako je Kiz priređivala iznenađenja tokom turnira, Barti je bila veliki favorit pogotovo zbog prethodnih mečeva u kojima je bila besprekorna.
U prvom setu Amerikanka nije imala šanse, dok je u drugom pri rezultatu 2:2 mogla da zakomplikuje meč, ali nije iskoristila brejk lopte.
Barti će se u finalu sastati sa Danijel Kolins koja je prethodno savladala Igu Švjontek rezultatom 2:0 (6:4,6:1).
Od Švjontek se ipak očekivalo da pruži jači otpor, ali je Kolins bila silovita.
Dok je drugi set i ostavljao šansu za Švjontek, to u drugom setu nije bio slučaj jer joj je Kolins dopustila samo jedan gem.
Amerikanka će igrati svoje prvo Grend slem finale u karijeri.
Novak Đoković u hramu Svetog Save - Sputnik Srbija, 1920, 27.01.2022
Novak se pričestio u Hramu Svetog Save: „Svoj među svojima“ /foto, video/
Novak Đoković - Sputnik Srbija, 1920, 27.01.2022
Agonija je iza Novaka, odlučio je da igra u Dubaiju: „Oduševljeni smo“
Srpska teniserka Lola Radivojević tokom turnira u Beogradu - Sputnik Srbija, 1920, 27.01.2022