Futsaleri Rusije - Sputnik Srbija

Rusija razbila Hrvatsku na Evropskom prvenstvu!

Futsaleri Rusije pobedili su Hrvatsku rezultatom 4:0 u drugom kolu Evropskog prvenstva.
Rusija je upisala i drugu pobedu u dva meča na Evropskom prvenstvu, nakon što je prethodno deklasirala Slovačku sa 7:1, dok je Hrvatska zabeležila prvi poraz nakon pobede nad Poljskom (3:1).
Zbornaja sada ima šest bodova i gotovo sigurno će sa prve pozicije u četvrtfinale prvenstva, što će i ozvaničiti ukoliko od 20.30 Poljska ne pobedi Slovake.
Igrače utakmice bio je neverovatno Artjom Antoškin sa dva gola, čime je došao do cifre od pet na Evru.
Rusi su odlično ušli u duel, a Hrvati su već u drugom minutu napravili veliku grešku.
Matošević je zbog starta nad Robinjom dobio crveni karton, a Rusi su iskoristili igrača više i već minut kasnije preko Antoškina došli do 1:0.
Veliki pritisak Rusije nastavio se i posle postignutog gola, pa je na poluvremenu bilo ogromnih 3:0, a prednost je mogla da bude ubedljivija.
Paulinjo je majstorski realizovao kontru u 12. minutu, a Čiškala na 45 sekundi do odlaska na pauzu povisio na 3:0.
Na, kako se ispostavilo, konačnih 4:0 postavio je Antoškin u 26. minutu.
Antoškin je drugim pogotkom upisao ukupno peti u dve utakmice i bio mu je potreban još jedan kako bi došao do novog het-trika, ali je u nekoliko navrata kada je mogao da forsira bio nesebičan.
To se nije isplatilo Rusima, koji su u poslednjih deset minuta malo i popustili i inicijativu u nekoliko navrata prepustili protivnicima.
Ipak, promene rezultata nije bilo.
U poslednjem kolu, koje je na programu 29. januara od 14.30, Hrvatska igra protiv Slovačke, a Rusija protiv Poljske.
Duel iz Amsterdama mogli ste da pratite uživo uz Sputnjik:
19:09 25.01.2022
Kraj!
Ubedljiva i silna pobeda Rusije nad Hrvatskom – 4:0!
19:01 25.01.2022
36' Sve manje vremena za Hrvate
Rusija više ne "zapinje" toliko. Pobeda je već izvesno u njihovim rukama, kao i prvo mesto na tabeli, sem ako ne dođe do čuda do kraja grupne faze.
Hrvatska ima još malo vremena da barem da počasni gol.
18:49 25.01.2022
31' Buđenje Hrvatske
Nekoliko solidnih prilika i napada, ali golman Putilov uglavnom ni ne mora da reaguje.
18:44 25.01.2022
29' Totalna kontrola
Nije dominacija samo na semaforu, već i na terenu. Pre meča Rusi nisu bili toliki favoriti koliko pokazuje odnos snaga u prethodnih skoro pola sata aktivne igre.
18:41 25.01.2022
26' Novi gol, Antoškin dominira!
Luketin je pokušao da pokrene napad Hrvatske, ali mu je nameru omeo Nijazov, koji mu je oduzeo loptu i dodao je Antoškinu, koji je pred sobom imao praznu mrežu. Antoškinov peti gol na šampionatu, a ukoliko da još jedan večeras to će mu biti drugi het-trik zaredom!
4:0!
18:34 25.01.2022
24' Napadi na obe strane
Obe reprezentacije su ofanzivno krenule u drugom poluvremenu. Po nekoliko prilika na obe strane, ali nema promene rezultata.
18:28 25.01.2022
Počelo je drugo poluvreme
18:14 25.01.2022
Kraj 1. poluvremena
18:13 25.01.2022
20' Goooool – 3:0!
Na 45 sekundi do kraja poluvremena imamo i treći gol. Kombinacija Davidova i Čiškale je razbila odbranu Hrvata u dva poteza, a na kraju je Čiškala bio taj koji je poslao loptu pord Luketina. 3:0!
18:07 25.01.2022
17' Sve po starom
Rusija napada, Hrvatska se brani... I dalje je 2:0.
17:55 25.01.2022
12' Rusija duplirala prednost!
Fenomenalna akcija Rusa! Paulinjo je presekao loptu protivniku, dodao je do Sokolova, a on je vratio Abramovu. Lopta stiže do Paulinja, koji je bio okrenut leđima ka golu, ali je uspeo da iz te pozicije prevari Čekola i da matira Luketina!
2:0 za Rusiju!
17:49 25.01.2022
8' Napala i Hrvatska
Udarac Novaka sa distance odlazi pored gola. Uspeli su Hrvati da upute par šuteva, ali se generalno „igraju Viktorije“ na njihovoj polovini.
17:44 25.01.2022
7' Rusija ne popušta
Napada Zbornaja svim snagama. Hrvati se brane dobro, uglavnom blokiraju udarce protivnika, ali nemaju odgovor.
17:38 25.01.2022
3' Gol, vodi Rusija!
Artem Antoškin sa distance sjajnim udarcem postiže prvi gol na meču, a ukupno četvrti na turniru! On je trenutno prvi strelac EP.
1:0!
17:35 25.01.2022
2' Povredio se Robinjo, Hrvat isključen!
Matošević je dobio isključenje zbog starta nad Robinjom! On neće moći da se vrati u utakmicu, a Hrvatska će dva minuta biti sa igračem manje, ili barem dok (ako) ne primi gol.
Matošević je prvo dobio žuti, ali je karton zatim promenjen u cveni!
17:33 25.01.2022
1' Pritisak Rusije
Momentalno nakon početka utakmice Rusija kreće u napad. Već nekoliko udaraca ka golu Hrvata, ali su to uglavnom bili promašaji, uz jednu sjajnu odbranu golmana Luketina.
17:32 25.01.2022