Futsaleri Srbije - Sputnik Srbija

Debakl Srbije protiv Ukrajine

Muška futsal reprezentacija Srbije izgubila je od Ukrajine 6:1 (4:0) u drugom kolu Evropskog prenstva u Holandiji.
Naši reprezentativci odigrali su izuzetno lošu utakmicu, daleko ispod očekivanja i sada je plasman u četvrtfinale gotovo nemoguća misija.
Srbija je u prvom kolu poražena od Portugalije 4:2, a u poslednjem igra protiv selekcije domaćina Holandije.
Da će ovo biti slaba utakmica moglo je da se nasluti po startu. Već u drugom minutu Ukrajinci su izveli dobru akciju i preko Zvariča došli su do prednosti, 0:1.
Samo četiri minuta kasnije na semaforu je bilo 0:2. Vasić je postigao autogol i Srbija je bila u velikom problemu.
Napadali su naši reprezentativci, pokušavali, ali Ukrajina se izuzetno dobro branila i znala je da kazni svaku grešku.
U petnaestom minutu postigli su i treći gol. Lebid je šutirao, Abakšin se našao na pravom mestu i samo je prosledio loptu iza leđa Momčilovića.
Srbija je imala inicijativu, ali Ramić, Pršić, Petrov i Kocić nisu imali rešenje za pokretljivu odbranu protivnika.
Utisak je bio da će se na pauzu otići sa tri gola prednosti Ukrajine, ali onda je usledio još jedan šok.
Černijavski je u poslednjem minutu prvog poluvremena snažnim šutem savladao srpskog golmana i na semaforu je bilo 0:4.
U drugom poluvremenu Srbija je bila bolji rival na terenu, ali to nije uspela da pokaže i na semaforu.
Briljirao je golman Ukrajine Kirilo Cipun i jednostavno srpski igrači nisu imali rešenje za odličnu odbranu protivnika.
U završnici smo i rizikovali, igrali bez golmana kako bi došli do utešnog gola i to nas je koštalo. Primili smo još dva gola i na minut i po do kraja rezultat je bio neverovatnih 0:6.
Ipak, uspeli smo da postignemo jedan gol, strelac je bio Tomić na 60 sekundi do kraja, ali teško će ovaj pogodak nešto značiti.
Srbiju za pet dana očekuje duel sa Holandijom, a utakmicu protiv Ukrajine mogli ste da pratite uz Sputnjik.
16:12 23.01.2022
Kraj!
Poraz Srbije od Ukrajine.
16:09 23.01.2022
40’ - 1:6 - gol Tomića
U poslednjem minutu gol za našu selekciju. Utešni.
Tajm-aut Ukrajina.
16:08 23.01.2022
39’ - 0:6 - ovoga puta pogodak na prazan gol
Ono što nisu uspeli u prethodnom napadu, jesu sada.
Srbija je igrala bez golmana kako bi postigla utešni pogodak...
16:07 23.01.2022
39’ - 0:5 - Ukrajinci promašili prazan gol
Sada smo imali i sreće. Lopta je pobegla futsaleru Ukrajine.
16:05 23.01.2022
37’ - 0:5 - prečka Rakića
Jednostavno nemamo ni sreću.
16:01 23.01.2022
34’ - 0:5 - debakl Srbije
Peti gol Ukrajine. Odlična kontra i rutinska realizacija. Strelac je Zvarič.
15:57 23.01.2022
33’ - 0:4 - dobra odbrana Momčilovića
Umalo peti gol Ukrajine. Srpski golman odbranio je udarac Abakšinu.
15:54 23.01.2022
31’ - 0:4 - Srbija pred porazom
Nikako gol da postignemo. Poraz ćemo pretrpeti, ali važno je i da se postigne koji gol zbog gol razlike na kraju grupne faze.
15:46 23.01.2022
27’ - 0:4 - udarac Aleksića
Išao je pravo u Cipuna i golman Ukrajine je bez problema reagovao.
15:40 23.01.2022
25’ - 0:4 - opsada gola Ukrajine!
Dve velike šanse, ali golman Ukrajine čini čuda... Kirilo Cipun je sve skinuo.
Nova odbrana Cipuna. Tomić ga je pogodio u grudi.
15:37 23.01.2022
24’ - 0:4 - šansa za Rakića!
Golman Ukrajine odbranio je 1-na-1. Velika prilika za našu selekciju.
15:33 23.01.2022
22’ - 0:4 - sreća za Ukrajinu
Bila je ovo odlična šansa za Tomića, ali nije uspeo lepo da zahvati loptu.
Udarac Rakića, a zatim kontra Ukrajine i odbrana Momčilovića.
15:31 23.01.2022
21’ - 0:4 - počelo je drugo poluvreme
Dobra intervencija Momčilovića na startu drugog perioda. Zatim je Ramić šutirao pored stative.
15:15 23.01.2022
Kraj prvog poluvremena!
Četiri gola zaostatka naših futsalera posle prvih 20 minuta igre.
Srbija je pre susreta bila favorit, ali ono što je prikazala u prvom poluvremenu je u rangu nižerazrednih selekcija.
15:13 23.01.2022
20’ – 0:4 – novi gol Ukrajine...
Ponovo jeftino. Posle izvedenog kornera futsaler Ukrajine poslao je oštru loptu ka golu Srbije i ona je završila iza leđa Momčilovića.
15:10 23.01.2022
18’ – 0:3 – Kocić neprecizan
Nemoćna Srbija u prvom poluvremenu. Slabi napadi, bezopasni, lopta uglavnom idu pored stative.
15:05 23.01.2022
16’ – 0:3 – šut Petrova pored stative
Pokušao je srpski futsaler, ali udarac mu je završio pored desne stative.
15:03 23.01.2022
15’ – 0:3 – novi gol Ukrajine...
Abakšin se našao na pravom mestu, postavio je stopalo i skrenuo loptu u mrežu Srbije.
14:58 23.01.2022
13’ – 0:2 – Pršić pored gola
Napada Srbija, igra se uglavnom ispred gola Ukrajine, ali za sada bez pogotka naših reprezentativaca.
14:56 23.01.2022
12’ – 0:2 – velika šansa za Ukrajinu
Sjajna tranzicija iz odbrane u napad, ali na sreću lopta je otišla pored stative.