Monfis se herojski borio, ali – Beretini ide na Nadala!

© AP Photo / Andy BrownbillItalijanski teniser Mateo Beretini
Italijanski teniser Mateo Beretini - Sputnik Srbija, 1920, 25.01.2022
Mateo Beretini, sedmi teniser sveta, posle gotovo četvoročasovnog meča, uspeo je da savlada Gaela Monfisa i posle pet odigranih setova uspeo je da se plasira u polufinale Australijan opena gde će se sastati sa Rafaelom Nadalom.
Delovalo je da će Beretini brzo završiti posao, ali se iskusni Francuz nije predavao i posle izgubljena prva dva seta uspeo je da se vrati u duel i izbori peti.
Na kraju, Beretini je slavio sa 3:2, po setovima 6:4, 6:4, 3:6, 3:6, 6:2.
Start duela je protekao u mirnom ritmu sve do petog gema prvog seta kada je Beretini bez izgubljenog poena uspeo da napravi brejk.
Monfis je u desetom gemu imao šansu da uzvrati, nije u tome uspeo i Italijan je zatim iskoristio drugu set loptu.
Francuz je imao težak start drugog seta, morao je da neutrališe čak tri brejk lopte, a potpuni spektakl viđen je u četvrtom gemu kada je odigrano čak 25 poena.
Beretini je ključan brejk ostvario u sedmom gemu i zatim je rutinski priveo set kraju, ali Monfis nije odustajao i naredna dva seta je rešio u svoju korist sa 6:3.
U pamćenju će ostati deveti gem četvrtog seta, Monfis je iskoristio tek petu set loptu za drugi brejk, ali to nije uspeo da odbrani – već prvi servis gem u petom setu je poklonio rivalu koji je potom stekao ogromnu prednost od 4:0.
Beretini je meč okončao u osmom gemu petog seta, iskoristivši treću meč loptu.
Denis Šapovalov, kanadski teniser - Sputnik Srbija, 1920, 25.01.2022
Šapovalov i dalje ljut na Nadala: Nije pošteno, gde je granica?
Kanađanin Denis Šapovalov u svađi sa sudijom Karlosom Bernandesom - Sputnik Srbija, 1920, 25.01.2022