Andrej Rubljov - Sputnik Srbija

Veliko iznenađenje u Melburnu – Čilić izbacio Rubljova!

Hrvatski teniser Marin Čilić napravio je iznenađenje na Australijan openu i izbacio Andreja Rubljova u meču trećeg kola, sa 3-1 u setovima.
Čilić je eliminisao petog nosioca turnira posle nešto više od dva i po časa borbe, po setovima – 7:5, 7:6, 3:6, 6:3.
Ovo mu je bila druga pobeda u šest međusobnih susreta sa Rusom, a u osmini finala sastaće se sa Kanađaninom Feliksom Ože-Alijasimom.
Čilić je poveo u prvom setu iskoristivši prvu brejk loptu, ali je Rubljov istom merom odgovorio i izjednačio na 4:4. Marin na 5:4 propušta 0:30 na riternu, ali onda u narednom ritern gemu istu priliku koristi o osvaja prvi deo igre – 7:5.
U drugom setu sve do taj-brejka nije viđena nijedna brejk lopta, pa se rutinski otišlo i nezvanični 13. gem. Tu je Hrvat napravio dva mini-brejka, Rus odgovorio i smanjio na 5:3, ali ubrzo ponovo izgubio servis, pa je Čilić posle nešto manje od sat i po vremena poveo sa 2-0 – 7:5, 7:6.
Čilić je u trećem setu imao sve u svojim rukama, pošto je na 3:1 imao i brejk loptu. U tom trenutku Rubljov forhend smešta na liniju, a onda kreće neverovatna serija.
Rus je uspeo da od 1:3 dođe do 6:3 i uvede meč u dramu, odnosno četvrti set, a u Melburnu je već bilo blizu ponoći.
Ipak, posle nešto mirnijeg starta i u četvrtom setu prvi preti Čilić i nakon nekoliko grešaka u nizu sa druge strane mreže uspeva da ponovo napravi brejk.
Ovog puta Rubljov nije imao nikakav odgovor za servise rivala, pa je Hrvat rutinski uspeo da privede meč kraju i plasira se u osminu finala.
Tok meča Rubljov Čilić mogli ste da pratite uživo uz Sputnjik:
13:45 22.01.2022
Kraj!
Velika pobeda Čilića nad Rubljovim u trećem kolu Australijan opena!
13:31 22.01.2022
5:7, 6:7, 6:3, 1:4 – sjajni Marin
Odlični servisi su pre svega bili ključ ovog gema. Pogotovo drugi servisi, iz kojih je Hrvat osvojio čak dva direktna poena.
13:26 22.01.2022
5:7, 6:7, 6:3, 1:3 – brejk Čilića!
Rubljov se vratio na staro. Poklonio je brejk loptu Čiliću, a onda forhend poslao u aut za novi brejk. Mali aut, ali aut, donosi Hrvatu novi brejk.
13:21 22.01.2022
5:7, 6:7, 6:3, 1:2 – miran početak
Četvrti set, za razliku od prethodnog, počinje veoma mirno. Dva gema za Čilića i jedan za Rubljova na servisu bez praktično ikakvih problema.
13:15 22.01.2022
Iskusni trener je već proglasio pobednika
Uvek iskreni Bogdan Obradović bio je gost Miljanovog kornera, gde je rekao da će Miomir Kecmanović osvojiti Australijan open.
Bogdan Obradović - Sputnik Srbija, 1920, 22.01.2022
Obradović poručio Australijancima: Oterali ste jednog Srbina, sada će drugi da osvoji! /video/
13:10 22.01.2022
5:7, 6:7, 6:3 – kompletiran preokret!
Čilić je imao 2-0 u setovima, 3:1 u trećem uz brejk loptu. Set je završen 3:6.
Idemo u četvrti, spremite se za dramu u Melburnu gde je sada 23.10!
13:09 22.01.2022
5:7, 6:7, 5:3 – šok!
Čilić je u potpunom nokdaunu, a Rubljov nezaustavljiv. Novi brejk, ovog puta sa nulom, i sada Andrej servira za osvajanje trećeg seta!
13:02 22.01.2022
5:7, 6:7, 3:3 – ribrejk Rubljova!
Ovaj gem bio je parvi primer toga koliko je malo potrebno da Čilić „potone“. Nije iskoristio brejk loptu, Rubljov je odigrao nekoliko tek nešto sigurnijih udaraca nego ranije, i imamo ribrejk i izjednačenje u trećem setu.
12:57 22.01.2022
5:7, 6:7, 2:3 – Rubljov jedva preživeo
Bila je nova brejk lopta za Čilića, ali Andrejov insajd-in forhend pada direktno na liniju. Naredna dva poena Rus osvaja dosta lakše i ostaje u meču.
12:50 22.01.2022
5:7, 6:7, 1:2 – brejk Čilića
Rubljov šalje bekhend u mrežu i nastavlja se dominacija hrvatskog igrača. Sada ima 2-0 u setovima i brejk u trećem.
12:47 22.01.2022
5:7, 6:7, 1:1 – Čilić preti
Rubljov nije najbolje počeo treći set, ali se zasad spasao. Tri brejk lopte nije iskoristio Marin, pa je onda rutinski osvojio svoj servis gem.
12:40 22.01.2022