Silan start Rusa: Medvedev i Rubljov rivalima nisu prepustili ni set

© AP Photo / Hamish BlairDanil Medvedev Australijan open
Danil Medvedev Australijan open - Sputnik Srbija, 1920, 18.01.2022
Ruski teniser Danil Medvedev i Andrej Rubljov demonstrirali su silu u prvom kolu Australijan opena, gde svojim rivalima nisu prepustili ni jedan set. Drugi reket sveta eliminisao je Švajcarca Henrija Laksonena, dok je Rubljov bio uspešniji od Đanluke Mađera.
Upravo je Rubljov prvi izašao na teren u Melburnu i za svega sat i 26 minuta sve je bilo gotovo.
Dominantna igra od samog starta susreta i osvajanje tri seta uz sve tri prepuštena gema Italijanu Mađeru u prvom – 6:3.
U naredna dva Rus je bio još silovitiji i slavio je identičnim rezultatom u drugom i trećem setu – 6:2, 6:2.
Identična priča bila je i sa najbolje rangiranim ruskim teniserom Danilom Medvedevom koji bi osvajanjem prvog Grend slem turnira mogao da prestigne Novaka Đokovića na prvom mestu ATP rang liste.
Medvedev je očigledno po svaku cenu želeo da odigra što kraći meč, da se ne umara, već da čuva snagu za nastavak turnira u Melburnu.
Susret je počeo iznenađujuće, brejkom Švajcarca, ali je onda usledila rapsodija u igri Rusa.
Nanizao je tri brejka i slavio je s ubedljivih 6:1 u setu koji je trajao svega 27 minuta. U nastavku se Laksonena borio, ali je Medvedev opravdao ulogu apsolutno favorita i slavio je u preostala dva seta rezultatom 6:4, 7:6(3).
Inače, od srpskih tenisera u utorak je na terenu bio Filip Krajinović, ali je on ekspresno eliminisan sa Australijan opena, a bolji od njega bio je Argentinac Dijego Švarcman.
Srpski teniser Dušan Lajović sa zastavom Srbije na kojoj je lik Novaka Đokovića - Sputnik Srbija, 1920, 17.01.2022
Hrabrost se ne meri rečima – Dušan je održao lekciju svima koji su glasno ćutali