Jokić brutalan, Bogdanović solidan /video/

© AP Photo / David ZalubowskiNikola Jokić u duelu sa Aleksom Lenom iz Sakramento Kingsa
Nikola Jokić u duelu sa Aleksom Lenom iz Sakramento Kingsa - Sputnik Srbija, 1920, 08.01.2022
Srpski košarkaš Nikola Jokić odigrao je brutalan meč u pobedi Denver Nagetsa nad Sakramento Kingsima, dok je Bogdan Bogdanović bio solidan u porazu Atlanta Hoksa od Los Anđeles Lejkersa.
Denver je u noći između petka i subote pobedio Sakramento rezultatom 12:111.
Nagetsi su time prekinuli seriju od dva poraza, a najzaslužniji za to bio je Jokić sa još jednom neverovatnom partijom – 33 poena (13/20 iz igre), 10 skokova, sedam asistencija i po dve ukradene lopte i blokade.
Denver je u ranoj fazi meča stavio Sakramentu do znanja zašto je bio favorit pred početak utakmice, pa je sredinom druge četvrtine bilo +20.
Kingsi su uspeli da se tokom trećeg kvartala vrate i na samo četiri poena zaostatka, ali je prednost domaćina ubrzo ponovo bila dvocifrena, a gosti su potpuno potonuli.
Pored Jokića istakli su se još i Džef Grin sa 18 i Džamajkl Grin, Bouns Hajland i Monte Moris sa po 13 poena.
Najbolji kod gostiju bio je Dieron Foks sa 30 poena, sedam skokova i pet asistencija, a najbolje ga je pratio Aleks Len sa 18 poena i deset uhvaćenih lopti.
Lejkersi su pobedili Atlantu rezultatom 134:118.
Bogdanović je posle četiri meča pauze izašao iz kovid-protokola i odigrao prvi meč, ostvarivši učinak od 15 poena (5/12), četiri skoka, dve asistencije i jedne ukradene lopte.
Lejkersi su, baš kao i Denver, kontrolisali utakmicu od samog početka i imali +19 u drugoj četvrtini.
Hoksi su uspeli u nekoliko navrata da priđu i vrate se na jednocifren zaostatak, ali su u jednom trenutku ostali bez gasa i na kraju pretrpeli ubedljiv poraz.
U Bogdanovićevoj ekipi najbolji je bio Trej Jang sa 25 poena, devet skokova i 14 asistencija. Džon Kolins je dodao 21, a Kevin Huerter 16 poena.
Kod pobednika istakao se Lebron Džejms sa 32 poena, osam skokova i devet asistencija. Malik Monk je imao 29, dok su po 21 poen upisali Ejveri Bredli i Tejlen Horton-Taker.
Iste večeri igrao je i Aleksej Pokuševski, koji je učestvovao u porazu Oklahoma Siti Tandera od Minesota Timbervulvsa rezultatom 135:105.
Još jedan u nizu ubedljivih poraza svoje ekipe Pokuševski je obeležio sa sedam poena, četiri skoka i dve asistencije, za 20 minuta provedenih na terenu.
Dobra vest za mladog srpskog košarkaša je ta da četvrti meč zaredom ima minutažu oko 20 minuta, što je značajan napredak za njega u odnosu na početak sezone.
To, međutim, nije pomoglo Tanderu protiv zahuktalih Vukova, koje su do pobede predvodili Dianđelo Rasel sa 27 poena i 12 asistencija, Entoni Edvards sa 24+6+7 i Karl-Entoni Tauns sa 19+8+5.