Zvezda silovita protiv FMP-a

© Foto : AdmiralBet ABA league/Dragana StjepanovićKošarkaši Crvene zvezde protiv Splita
Košarkaši Crvene zvezde protiv Splita - Sputnik Srbija, 1920, 26.12.2021
Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu FMP-a u 13. kolu ABA lige rezultatom 98:74 (20:18, 24:19, 26:16, 28:21)
Posle dramatičnog meča u Evroligi protiv Efesa, košarkaši Crvene zvezde morali su da se pripreme i za regionalno takmičenje gde su bez problema zadržali prvu poziciju.
Silovito je počeo napad Crvene zvezde koja je odmah preko Vajta imala 3:0 i već na startu prvu trojku. Ubacio je i Volter za dva, ali onda se već javljaju problemi za beogradski klub.
FMP je vrlo lako stigao do 5:5 posle dve izgubljene lopte Zvezde. Ušla je ekipa iz Železnika u ritam i uspela da parira Zvezdi, a u tome su tokom prve deonice pomogli Tasić i Nerandžić.
Ipak, posle neiskorišćenog napada Džonsa, Lazarević vraća prednost Zvezdi. Razlikom od dva poena crveno-beli završavaju drugu deonicu, a sa obe strane je viđeno dosta grešaka - 20:18.
Neizvesno je bilo i u drugoj deonici igre. Košarkaši FMP-a sjajno su ušli u četvrtinu i stigli do prednosti posle trojke.
Međutim, brzo se Zvezda trgla i uzvratila preko Kalinića koji je bio precizan za tri. Konačno je to probudilo kako odbranu tako i napad crveno-belih.
Pogodio je Mitrović, a posle dva promašaja košarkaša FMP-a i pogotka Markovića, Zvzeda je imala seriju do 10:0
Tasić je sa druge strane pokušavao da drži FMP u igri, ali su crveno-beli čuvali prednost.
Ostalo je još dva minuta do kraja poluvreme, a Zvezda je ponovo stala. Brajs Džons maestralno je zakucao, Volter nakon toga izgubio loptu i FMP se na kraju deonice približio - 44:37
U treću četvrtinu fokusiranije su ušli košarkaši Crvene zvezde koji kao da su shvatili da lake greške mogu skupo da koštaju.
Kalinić je bio dobro postavljen, načinjena su dva faula nad njim, a onda je samopouzdanje ekipi doneo i Lazarević.
Velika olakšica za crveno-bele bio je loš napada FMP-a i 15 izgubljenih lopti koji su imali do treće četvrtine. Džons je bio sjajan, ali nije mogao da ponese celu ekipu, pa je Zvezda ponovo imala značajnu prednost - 70:53.
Još jači ritam Zvezda je imala u poslednjoj deonici, dok je rival potpuno stao. Nevels je držao priključak uz poene Tasića, ali uz mnogo grešaka nije mogao da se realizuje svaki napad što je bilo neophodno kako bi se zapretilo crveno-belima.
Zvezda je sjajno koristila napad i upisivala i ukradene lopte, a u poslednjoj četvrtini razigrao se i Marko Simonović.
Najefikasniji na meču bio je Nikola Ivanović sa 18 poena, četiri skoka i pet asistencija.
U FMP-u najbolju partiju imao je Brajs Džons koji je upisao 17 poena, dva skoka i sedam asistencija.