Bivši trener Partizana pobesneo – udarao svog igrača /video/

© Sputnik / Alekseй Filippov / Uđi u bazu fotografijaKošarkaški trener Andrea Trinkijeri
Košarkaški trener Andrea Trinkijeri - Sputnik Srbija, 1920, 24.12.2021
Andrea Trinkijeri, trener Bajerna, bio je izuzetno nervozan na utakmici sa Baskonijom pa je u jednom trenutku udario Džejsona Džordža koji igra za njegov tim. Ove sezone Italijan previše burno reaguje gotovo na svakoj utakmici.
Andrea Trinkijeri ne spada u grupu mirnih trenera koji stoje i posmatraju saigrače, već pripada onima koji burno reaguju na svaku grešku igrača, a čini se da je ovo sezone u košarci takvih stručnjaka sve više.
Bivši trener Partizana je ponovo izgubio živce, ovoga puta na meču Bajerna protiv Baskonije u 17. kolu Evrolige u kojem je slavio španski tim, a bes je iskalio na mladom Džejsonu Džordžu.
Tokom tajm-auta Trinkijeri je udario Džordža najpre u stomak, ali to nije bilo dovoljno pa ga je odgurnuo i sa leđa.
Pogledajte tu scenu:
Baskonija je iznenadila Bajern u Minhenu i slavila rezultatom 81:76, a Trinkijeri nije bio zadovoljan Džordžom koji je na parketu proveo manje od dva minuta.
Bajern je vezao treći poraz, a sada ima učinak od sedam pobeda i deset poraza. Španci sa druge strane imaju pobedu manje i 11 izgubljenih utakmica.
Italijanskom stručnjaku ovo nije prvi meč na kome je prešao granicu. Prethodno je na utakmici protiv Žalgirisa uvredio Lukasa Lekavičusa, protivničkog igrača, kada ga je nazvao „kepecom“.
Još veći incident bio je viđen u drugom meču sa Žalgirisom kada su se u završnici prvog poluvremena sukobili Marijus Grigonis i Džejlen Rejnolds. U čitavu gužvu umešao se i Trinkijeri.
Tokom sezone dobio je osam tehničkih grešaka pa je tako jasno da Italijan ima problema sa „kratkim fitiljem“.
Nikola Jokić - Sputnik Srbija, 1920, 24.12.2021
Amerikanac nije znao kako da zaustavi Jokića – pa je zaplesao /video/
Urban Klavžar – mladi košarkaš Real Madrida i reprezentativac Slovenije - Sputnik Srbija, 1920, 24.12.2021
Evropska senzacija – Kralj je pronašao novog Dončića /video/
Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović - Sputnik Srbija, 1920, 24.12.2021
Bogdanović igrao „horor“ utakmicu, pa krenuo da rešeta: „Nisam hteo negativan rekord“