Branko Lazić, Ognjen Dobrić i Nikola Ivanović – košarkaši KK Crvena zvezda - Sputnik Srbija

Kalinić od heroja do tragičara – Micić presudio Zvezdi u Istanbulu

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Anadolu Efesa 84:83 u 17. kolu Evrolige. Crveno-beli ispustili su pobedu u Istanbulu, a heroj šampiona Evrope bio je Vasilije Micić.
Nikola Kalinić odigrao je sjajan meč, vukao je Zvezdu u četvrtoj četvrtini, ali kada je bilo najpotrebnije promašio je dva slobodna bacanja.
Na jedanaest sekundi do kraja crveno-beli imali su +1 (82:83) i Kalinić je bio na linije za slobodna bacanja. Najbolji košarkaš Zvezde promašio je oba penala i Efes je imao šansu za pobedu.
Odgovornost je preuzeo Vasilije Micić, koji je na 0,9 sekundi do kraja fauliran od strane Stefana Markovića. Aktuelni MVP pogodio je oba bacanja, Kalinić je zatim promašio šut sa više od pola terena i Efes je iščupao pobedu.
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Plajs sa 23 poena, Micić je postigao 21, a Danston je imao čak tri blokade.
Kod crveno-belih, Kalinić je postigao 20 poena, Lazić je postigao 13, a Volters 12.
Utakmica je otvorena u dobrom ritmu i to je više odgovaralo domaćinu. Igralo se brzo, posedi nisu mnogo trajali i igrači Efesa brzo su se razigrali.
Ekipa Ergina Atamana brzo je došla do osetnije prednosti (18:9) i do kraja četvrtine održavala je razliku. Posebno raspoloženi bili su Buboa i Plajs, dok je kod Zvezde solidan bio Vajt.
Posle deset minuta igre Efes je imao deset poena prednosti, 31:21.
Mnogo poena primili su crveno-beli u prvoj četvrtini i očekivano usledio je odgovor u drugoj. Ekipa Dejana Radonjića odličnom igrom u defanzivi nije dopustila protivniku da postigne koš puna četiri minuta i time je uspela da se vrati u egal.
Košem Nejta Voltersa Zvezda je prvi put na utakmici povela (37:36) i uspela je da održi prednost do kraja poluvremena.
Sjajan je bio Branko Lazić, pogađao je i Volters, i crveno-beli otišli su na petnaestominutnu pauzu sa +3 – 43:46.
Na poluvremenu Volters je imao 11 poena, Lazić 10, a Vajt i Kalinić po 6. Kod Efesa raspoložen je bio Plajs sa 16 poena.
U nastavku utakmice Zvezda je nastavila sa sjajnom igrom, u trećoj četvrtini imala je i devet poena prednosti, ali Efes se držao, pre svega, zahvaljujući sjajnom Plajsu i pred poslednju četvrtinu ušlo se sa rezultatom – 65:68.
Igrale su se odlične odbrane, teško su se postizali poeni, a kada je Nikola Kalinić pogodio koš uz faul na četiri minuta do kraja činilo se da Zvezda lomi otpor domaćina – 74:80.
Održavali su prednost gosti, ali u poslednja dva minuta nisu mogli do koša. Uz sve to pravili su jako loše faule, Micić je poentirao sa linije za slobodna bacanja i Efes se vratio u igru bez koša iz igre.
Ipak, prednost je bila na strani Zvezde i kada je Kalinić, na 16 sekundi do kraja, pogodio za +3, ponovo je utisak bio da će pobeda otići u ruke srpskog šampiona (80:83).
Ipak, Micić je smanjio na -1 (82:83), zatim je Kalinić promašio oba slobodna i usledio je rasplet koji smo objasnili na početku meča.
Zvezda ima skor 7/10, a Efes 9/8.
Tok meča mogli ste da pratite uz Sputnjik.
20:23 22.12.2021
Kraj
Pobeda Anadolu Efesa...
20:15 22.12.2021
40' – 84:83 – poslednji minut!
Sve je promašio Volters za tri. Napad je za Efes.
Micić je polaže loptu u koš na 39 sekundi do kraja.
NIKOLA KALINIĆ! Pogađa košarkaš Zvezda na 16 sekundi do isteka. Tajm-aut Ergin Ataman.
Micić je pogodio za dva poena na 11 sekundi do kraja, 82:83. Tajm-aut Crvena zvezda.
Odmah faul nad Kalinićem. Reprezentativac Srbije ima dva slobodna. Promašio je oba.
Faul nad Micićem na 0,9 do kraja utakmice... Dva slobodna za aktuelnog MVP-ja.
Pogodio je oba slobodna Micić, 84:83.
Kalinić je zatim promašio šut za pobedu sa više od pola terena.
20:09 22.12.2021
39' – 78:81 – poslednja dva minuta!
Micić je pogodio oba slobodna, 76:81. 1:51 do kraja utakmice.
Volters nije uspeo da pogodi trojku, ali je Lazarević obezbedio novi napad.
Ipak, izbijena je lopta Kaliniću i onda najbolji košarkaš Zvezde pravi loš faul. Dva slobodna za Micića.
Tajm-aut na 1:19 do kraja utakmice.
Nastavljena je utakmica. Micić je pogodio oba bacanja, 78:81.
20:08 22.12.2021
38' – 74:81 – drama u završnici
Kradu loptu crveno-beli! Kuzmić i Marković sjajni.
Ofanzivni skok Kuzmića posle promašaja Kalinića. Zatim Marković nije uspeo da pogodi trojku na isteku napada.
20:02 22.12.2021
37' – 74:81 – koš Kalinića – uz faul!!!
Tajm-aut posle nestvarnog koša Kalinića! Zvezda ima lepu prednost u završnici utakmice.
Kalinić je pogodio dodatno slobodno, 74:80.
Singlton nije uspeo da pogodi za tri, defanzivan skok Zvezda!
Dva slobodna bacanja za Voltersa, lopta je umalo ušla u koš. Pogodio je jedno, 74:81.
20:01 22.12.2021
36' – 74:77 – nova trojka Lazarevića!!!
Sjajna uloga Lazarevića u četvrtoj četvrtini, 72:77. Brajant je pogodio u redovima Efesa, 74:77.
35' – 72:74 – velika borba...
Brajant je pogodio posle dobra odbrane Efesa. Na drugoj strani Kalinić je izgubio loptu.
Na sreću Micić nije pogodio trojku.
19:58 22.12.2021
34' – 70:74 – trojka Lazarević!
Micić poentira u reketu Zvezde, 70:71. Trojka Stefana Lazarevića! Zvezda na +4, 70:74.
Larkin nije vratio trojku, dobra odbrana Lazarevića.
19:57 22.12.2021
33' – 68:71 – rampa Voltersa
Blokirao je Brajanta. Na drugoj strani Efes uzvraća blokadom Danstona. Jake odbrane igraju se početkom 4/4.
19:54 22.12.2021
32' – 68:71 – trojka Ivanovića!
Na isteku napada poentira plej Zvezde, 68:71.
Larkin nije pogodio trojku, napad je za goste iz Beograda. Nije pogodio Kalinić.
19:50 22.12.2021
31' – 68:68 – počela je četvrta četvrtina
Faul u napadu Lazića, slab napad crveno-belih.
Koš Micića uz faul Kuzmića, 68:68.
19:48 22.12.2021
30' – 65:68 – kraj treće četvrtine!
Imala je Zvezda +9 u četvrtini, non-stop je u prednosti, ali Efes zadovoljniji ulazi u četvrtu četvrtinu jer je uspeo da dođe do samo -3.
Ipak, crveno-beli odigrali su dobru četvrtinu (22:22) i četvrta će odlučiti pobednika.
19:46 22.12.2021
29' – 65:68 – velika borba
Nova trojka za Zvezdu, pogodio ju je Ivanović, 61:68. Ipak, Efes drži priključak, Brajant je pogodio, 65:68. Prvo uz faul, a zatim i posle ofanzivnog skoka.
19:43 22.12.2021
28' – 60:65 – trojka Kalinića, pa Micića
Vajt nije uspeo da pogodi, ali je Zvezda odigrala dobru odbranu i Brajant je napravio faul u napadu.
Trojka Nikole Kalinića, 57:65. Micić je uzvratio istom merom, 60:65.
19:39 22.12.2021
27' – 57:62 – koš Larkina, tajm-aut Radonjić
Efes je konačno poentirao i to je signal za Radonjića da zatraži tajm-aut. Volters nije uspeo da poentira, u igru ulazi Ivanović.
Danston poentira, Efes smanjio zaostatak.
19:37 22.12.2021
26' – 53:62 – Zvezda održava prednost
Plajs ovoga puta nije uspeo da poentira, dobra odbrana Kuzmića. Šteta što Volters nije uspeo da pogodi.
Moerman je promašio trojku.
19:33 22.12.2021
25' – 53:62 – Kuzmić, a zatim i Lazić!
Poentira uz faul Andersona, 53:58. Pogodio je i dodatno slobodno bacanje.
Potom i trojka Branka Lazića! Crveno-beli briljiraju, tajm-aut Ataman.
Posle tajm-auta Zvezda je odigrala sjajnu odbranu, Simon je izgubio loptu.
24' – 53:56 – sjajni Kuzmić
Centar Zvezde poentira posle ofanzivnog skoka, 50:56. Micić vraća trojkom, 53:56.
19:30 22.12.2021
23' – 48:52 – dobar ritam u trećoj četvrtini
Holins ovoga puta nije uspeo da pogodi trojku. Četvrti faul Holinsa, loša vest za crveno-bele. Fauliran je Plajs.
19:29 22.12.2021
22' – 45:52 – dobra odbrana Zvezde, a zatim nagrada
Trojka Ostina Holinsa, 45:52. Plajs vraća trojku, 48:52.