Košarkaš Crvene zvezde Ostin Holins zakucava protiv Bajern Minhena - Sputnik Srbija

Revolveraški obračun Kalinića i Lučića – Zvezda se osvetila Bajernu posle neočekivane drame!

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Bajern Minhen rezultatom 81:78 u 16. kolu Evrolige.
Zvezda je upisala sedmi ovosezonski trijumf u Evroligi i sada je na učinku od 7-8, koliko ima i Bajern, a ujedno je prekinula seriju od dva poraza protiv Bavaraca u evropskim takmičenjima.
Duel je obeležila sjajna partija Nikole Kalinića sa 20 poena sa jedne i Vladimira Lučića sa 21 poenom sa druge strane.
Pored Kalinića u pobedničkom sastavu istakli su se i Lazić sa 12 i Ivanović sa 11 poen, dok je Dobrić ubacio devet.
Na drugoj strani Lučiću su doprineli Vejler-Beb sa 15 i Jaramaz i Hanter sa po 11 poena.
Obe ekipe su sa mnogo motivacije ušle u utakmicu i to se moglo videti od prvog minuta.
Igralo se u serijama, a Kalinić je briljirao odmah na startu.
Posle prve deonice bilo je 20:21.
Dobrić je uhvatio ritam i Zvezdu vratio u igru u drugoj četvrtini, kada su se Bavarci odlepili na +7 u jednom trenutku.
Ipak, ofanzivni skok je bio na strani gostiju. Imali su čak 11 uhvaćenih lopti u napadu na poluvremenu, ali je rezultat bio 46:45.
Treću četvrtinu obeležio je nezaustavljivi Vladimir Lučić, koji je deset od svojeg 21 poena postigao upravo u ovom periodu.
Pogađao je uz faul, pogađao je trojke, a jedini mu je parirao Kalinić.
Zvezda je serijom u završnici uspela da se vrati u igru, ali su gosti i dalje vodili pred poslednjih deset minuta – 65:67.
Kalinić je držao šampiona Srbije u igri na startu četvrte četvrtine izmišljajući poene kada nikome nije išlo.
U jednom trenutku je napad razigrao i Ivanović, a Bajern je ušao u seriju grešaka i promašenih šuteva.
Crveno-beli su imali veliku prednost u samoj završnici, stvari su se malo zakomplikovale posle Mitrovićevog promašenog bacanja i trojke Jaramaza, ali veće drame nije bilo.
U narednom, 17. kolu Evrolige, Zvezda gostuje Efesu u Istanbulu 22. decembra, dok Bajern dan kasnije dočekuje Baskoniju.
Plasman obezedio SofaScore LiveScore
Utakmicu iz „Pionira“ mogli ste da pratite uživo uz Sputnjik:
22:49 17.12.2021
Kraj!
Pobeda Zvezde protiv Bajerna i osveta za dva poraza u prošloj sezoni!
40' Neočekivana drama!
Zvezda je imala +5 i dva bacanja, ali... Mitrović pogađa jedno za 81:75, a zatim Kalinić udara rampu Jaramazu. Ipak, iz auta Bajern preko Jaramaza pogađa trojku.
81:78, lopta za Zvezdu, manje od tri sekunde do kraja...
22:41 17.12.2021
39' Zvezda pred pobedom
Posle odmora Volden ne pogađa trojku, Mitrović sjajno gradi, ali crveno-beli ne koriste napad. Ipak tu je Kalinić da zgromi Rubita u odbrani, a onda, barem prema mišljenju sudija, Ivanović pravi faul u napadu.
Na minut do kraja: 80:72.
22:38 17.12.2021
38' Greške Lučića u završnici
Mitrović krade loptu Lučiću, ali Lazić ne pogađa otvorenu trojku. Lučić to ne uspeva da kazni, a zatim Kalinić svojim 20. poenom tera Trinkijerija na novi tajm-aut – 80:72.
22:33 17.12.2021
36' Bajern u velikom problemu!
Zvezda igra sjajno u odbrani, u napadu ne baš toliko, ali sada ona hvata ofanzivne skokove. Dešon Tomas je poklonio dva napada promašajem i koracima, a Zvezda je to polovično kaznila – 78:70.
22:29 17.12.2021
35' Erupcija!
Mitrović krade loptu, Kalinić vuče kontru i dodaje Laziću, a on pogađa otvorenu trojku.
Pionir je na nogama, Zvezda vodi 76:70!
22:28 17.12.2021
34' Ivanović prodrmao napad, crveno-beli ponovo vode
Zvezda ponovo vodi posle fenomenalnog prodora Ivanovića, a na drugoj strani Vejler-Beb ne pogađa otvorenu trojku i, konačno, ne dolazi ni do ofanzivnog skoka.
Seriju Zvezde produžava Mitrović na asistenciju Ivanovića – 73:70.
22:23 17.12.2021
32' Zvezda se muči u napadu
Na sreću tu je Kalinić, koji ima 18 poena. 69:70.
22:16 17.12.2021
Kraj 3. četvrtine
Neverovatni Vladimir Lučić drži Bajern u igri. Ima 21 poen, od čega deset u trećem kvartalu.
Bajern odlično završava četvrtinu i ima prednost pred poslednjih deset minuta – 65:67.
22:13 17.12.2021
29' Serija Zvezde, tehnička za Trinkijerija!
Po trojka Lazića i Ivanovića i imamo preokret, a onda i tehnička za Trinkijerija! 63:60!
22:09 17.12.2021
27' Preokret Bajerna
Četiri poena Jaramaza, pa trojka Lučića. Zvezda nije dala poen skoro dva i po minuta. Tajm-aut Radonjić posle preokreta, 56:58.
22:02 17.12.2021
25' Sjajna sekvenca Zvezde!
Zakucavanje Kalinića, a onda krađa Holinsa na prenosu za novo atraktivno zakucavanje koje je podiglo Pionir na noge!
56:51 i tajm-aut za Bavarce!
22:01 17.12.2021
24' Pao nivo košarke, mnogo faulova
Dosta lošija košarka u nastavku utakmice, nego što je to bio slučaj u prvih 20 minuta. Zvezda koristi to što je Bajern posle nepuna tri minuta ispunuio bonus i postiže poene sa linije penala – 52:51.
21:55 17.12.2021
22' Koš za koš
Pogađaju Rubit, Davidovac, Rivers... Igra se koš za koš, i dalje smo u egalu – 48:49.
21:53 17.12.2021
Povredio se Davidovac
Neverovatno... Davidovac je stao na nogu Kuzmiću i zbog toga iskrenuo zglob. Napustio je teren, barem za sada.
Dejan Davidovac - Sputnik Srbija
21:51 17.12.2021
Počelo je drugo poluvreme
21:37 17.12.2021
Neverovatan podatak
Nik Vejler-Bebk, bek Bajerna, ima čak pet ofanzivnih skokova. Nemački tim ima neverovatnih 11 na poluvremenu.
Uprkos tome crveno-beli vode, najviše zahvaljujući Kaliniću sa deset i Dobriću sa devet poena. Na drugoj strani dvocifreni su pomenuti Vejler-Beb i Lučić sa po 11 poena.
21:35 17.12.2021
Kraj 2. četvrtine
Lučić nastavlja da briljira i sada ima 11 poena, ali na drugoj strani trojku pogađa Volters (44:43).
Na neverovatan način Bajern svoj poslednji napad rešava poenima, posle, naravno, novog ofanzivnog skoka i čak dodira glavom jednog od igrača, a Zvezda na to odgovara napadom iz kojeg nisu uspeli da upute šut ka košu.
Na poluvremenu – 46:45.
21:29 17.12.2021
18' Zvezdu „ubija“ skok
Mnogo ofanzivnih skokova Bajerna, čak 9 do sada, više nego što ih imaju defanzivnih. To je najveći problem za Zvezdu večeras.
Zvezda se muči i u napadu, ali ne ide ništa bolje Bajernu, pa je rezultat i dalje u egalu posle atraktivnog zakucavanja Kalinića, uz faul – 41:39!
21:25 17.12.2021
16' Trojka na trojku uz klimavo suđenje
Trojka Lazića posle tajm-auta i promašaja Tomasa (33:31), ali onda splet nesrećnih okolnosti.
Vejler-Beb pogađa posle novog ofanzivnog skoka, Marković pravi faul u napadu, ali crveno-beli uspevaju da se odbrane.
Zbog klimavog suđenja stižu prigovori iz oba tabora, a Pionir na noge podiže Marković trojkom. Ipak, ide trojka Lučića i to uz faul – 36:37!
Detalj sa utakmice Crvena zvezda – Bajern u Beogradu (Evroliga) - Sputnik Srbija