Partizan sa tri gola ostavio Zvezdu na pet bodova minusa! /video/

© Foto : FK Partizan / Miroslav TodorovićFudbaleri Partizana
Fudbaleri Partizana - Sputnik Srbija, 1920, 15.12.2021
Fudbaleri Partizana su zabeležili i 18. pobedu u aktuelnoj sezoni Superlige Srbije, savladavši Metalac u Gornjem Milanovcu sa 3:0, čime su razliku na tabeli u odnosu na drugoplasiranu Crvenu zvezdu povećali na pet bodova.
Meč je odigran u veoma teškim uslovima, pri temperaturi od dva stepena iznad nule, uprkos ogromnim naporima domaćeg kluba da se izbori sa snegom i ledom.
Uprkos tome, Partizan je uspeo da se snađe i pitanje pobednika je rešio već u prvom poluvremenu, čime je potvrdio naslov jesenjeg šampiona.
Prvi gol crno-beli su postigli u trećem minutu meča preko Kvinsija Meniga, u 28. je Aleksandar Šćekić povisio prednost, a svojim drugim golom, deset minuta kasnije, Menig je praktično okončao utakmicu.
Partizan posle 20 odigranih kola u sezoni ima 56 poena, zauzima prvo mesto na tabeli sa pet bodova više od Crvene zvezde koja je u ovoj rundi odigrala nerešeno sa Radnikom iz Surdulice.