Neverovatan preokret Crvene zvezde – pobeda u poslednjoj sekundi

© Foto : ABA liga/Dragana StjepanovićKošarkaši Crvene zvezde u Podgorici
Košarkaši Crvene zvezde u Podgorici - Sputnik Srbija, 1920, 11.12.2021
Košarkaši Crvene zvezde posle neverovatnog preokreta savladali su ekipu Krke na gostovanju u 11. kolu Aba Lige rezultatom 71:70 ( 12:16,15:19,15:24,29:11)
Posle dve vezane pobede u Evroligi, košarkaši Crvene zvezde kao favoriti stigli su na gostovanje Krki, koja im je zapretila od prvog minuta.
Počelo je ofanzivno na obe strane, ali Krka je bila ta koja je prva povela poenima Roka Stipčevića. Crveno-beli nisu iskoristili nekoliko napada, dok su domaći uz manje grešaka stigli do 13:8.
Već u prvoj deonici igre Branko Lazić zaradio je faul i tehničku, a s obzirom da je bila treća morao je van parketa.
Izgubila je i Krka ritam do kraja četvrtine, ali ipak održala prednost 16:12.
Delovalo je da su se u drugoj četvrtini probudili košarkaši Zvezde, Krka je i dalje pogađala, ali Dejan Davidovac pogodio je povratničku trojku.
Imali su crveno-beli prednost 22:21, ali je usledila serija od 7:0 za domaći tim, čime su ponovo preuzeli vođstvo.
Luka Lapornik odveo je Krku do prednosti od 10 razlike i postalo je jasno da Dejan Radonjić mora nešto da promeni u igri svojih košarkaša.
Mnogo jeftinih grešaka, izgubljenih lopti, Zvezda je potpuno bila dekoncentrisana, a Krka koristila svaki napad.
Stefan Marković promašio je trojku, a nakon što je izboren novi napad pogrešio je i Luka Mitrović koji je odigrao jednu od lošijih utakmica u sezoni.
Uspavala se odbrana Crvene zvezde, a Krka lako dolazi do poena i na pauzu ide sa rezultatom 35:27.
Nije dobro počela Zvezda ni novu deonicu igre. Otvorena je treća četvrtina desetom izgubljenom loptom, a Lapornik je bio tu da novom trojkom održi samopouzdanje Krke.
Na trenutak je Zvezda uspela da pokrene odbranu, ali dva sprečena napada nisu bila dovoljna za povratak.
Na velikih plus 18 popela se Krka, a jedini razigrani bio je Branko Lazić koji je uspevao da ukrade loptu i poentira.
Ništa se nije promenilo u trećoj četvrtini, Zvezda je bila u zaostatku, a domaćin vodio 59:42.
Loši napadi Zvezde nastavili su i u poslednjoj deonici, Nikola Klainić pogodio je trojku koju je duži period čekala Zvezda, ali ti poeni nisu uspeli da vrate crveno-bele u igru.
Počela je da se budi Zvezda u odbrani, ali je napad i dalje stajao u mestu. Pomogao je i pad koncentracije košarkaša Krke, a sve je ljući bio Dejan Radonjić.
Davidovac je pogodio u kontri, ali napravio faul. Poeni se nisu priznali, a Radonjić je zbog pobune isključen.
Međutim, tad se dešava neverovatni preokret. Sa plus 18, Krka je pala na plus sedam i zaređala neshvatljive greške.
Potpuno se vratila Zvezda u poslednjih pet minuta igre, a tri minuta pre isteka vremena rezultat je bio 63:62 za Crvenu zvezdu.
Krka tokom sedam minute igre u poslednjoj deonici nije imala koš iz igre. Čak 11 faulova napravio je domaći tim.
Vreme je isticalo, a nestvarno loša četvrtina Krke, dovela je do dramatičnog poslednjeg minuta.
Kalinić je mogao sa linije za slobodna bacanja da povede Zvzedu ka pobedi, ali Gibs je pogodio za tri izborio faul i novu prednost za Krku.
Međutim 70:70 u poslednjim sekundama i tehnička za trenera Krke stavila je Kalinića ponovo na bacanja i donela Zvezdi verovatno najneverovatniju pobedu u sezoni - 71:70
Najefikasniji bio je Dejan Davidovac sa 19 poena i deset skokova, dok je u timu domaćih najbolji bio Stipčević sa 16 poena, četiri skoka i dve asistencije.