Kalinić briljirao – velika pobeda Zvezde u Evroligi

© Foto : ABA liga / Dragana StjepanovićKK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda - Sputnik Srbija, 1920, 09.12.2021
Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Olimpijakos u 81:76 14. kolu Evrolige. Aktuelni šampion Srbije ostvario je drugu pobedu zaredom u elitnom klupskom evropskom košarkaškom takmičenju i sada ima skor 6/8.
Zvezda je otpor „braće“ iz Grčke slomila u završnici utakmice kada je Nikola Kalinić pogodio za +5 (75:70), a zatim i Branko Lazić trojku iz ćoška za velikih osam poena prednosti na 62 sekunde do kraja – 78:70.
Olimpijakos nije uspeo da se vrati i crveno-beli naneli su peti poraz ekipi iz Pireja u Evroligi.
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Nikola Kalinić sa 25 poena, četiri skoka i šest asistencija – indeks 27.
Pratili su ga Mitrović sa 12 poena i osam skokova, Davidovac je postigao 11, a Volter 10 poena.
Bolji od ostalih kod Olimpijakosa bio je Tajler Dorsi sa 18 poena, dok su Slukas i Vezenkov postigli 12.
Crveno-beli dobro su otvorili utakmicu i posle trojke Ostina Holinsa rezultat na semaforu bio je 12:5. Održavali su domaći igrači prednost i posle deset minuta imali su +4, 19:15.
U drugoj četvrtini Olimpijakos je uhvatio priključak, a u završnici su došli i do prednosti. Slukas je pogodio trojku i gosti iz Pireja imali su dva poena prednosti na pauzi, 36:38.
Treća deonica bila je slična kao i druga. Ekipe su se smenjivale u vođstvu, a Zvezda je imala +3 posle trideset minuta, 56:53.
Utisak je bio da nas čeka dramatična završnica, na jedan posed, ali ekipa Dejana Radonjića pobrinula se da tako ne bude.
Kalinić i Lazić postigli su najvažnije koševe i Zvezda je zasluženo pobedila velikog rivala.
U narednom kolu srpski šampion čeka Barselonu, dok će Olimpijakos ugostiti Bajern.
Jokić cilja četvrto učešće na utakmici „svih zvezda“ – sve što treba da znate o glasanju za Ol-star
Američki list objavio spisak: Jokić predvodi Srbe, ali nije jedini /video/
Srbin pobesneo zbog teške povrede: „To se ne radi!“ /video/