Jović i Real bolji od Intera, Liverpul i Atletiko izbacili Milan iz Evrope!

© AFP 2023 / OSCAR DEL POZOLuka Jović
Luka Jović - Sputnik Srbija, 1920, 07.12.2021
Luka Jović, reprezentativac Srbije, bio je akter duela između Real Madrida i Intera u okviru Lige šampiona odigranog u španskoj prestonici, ali je meč dana utakmica Milana i Liverpula koja je italijanski klub ostavila bez mesta na proleće u Evropi.
Jović je bio starter u ekipi Reala, odigrao je 78 minuta i za to vreme imao nekoliko prilika za gol među kojima se izdvaja ona iz 56. minuta kada je levom nogom topovski šutirao iz kaznenog prostora, ali je Samir Handanović, golman Intera, odlično reagovao.
Real je slavio rezultatom 2:0, prvi gol je postigao Toni Kros, a drugi je delo Marka Asensija, svega nekoliko trenutaka pošto je ušao na teren postigao je spektakularan pogodak koji je šokirao sve na stadionu.
Ipak, veče u Ligi šampiona obeležio je duel u Milanu u kom je domaća ekipa poražena od Liverpula sa 2:1, što je uz pobedu Atletiko Madrida nad Portom od 3:1 značilo da će slavni klub sa Zlatanom Ibrahimovićem neće igrati na proleće u Evropi.
Spektakl je viđen u Dortmundu gde je Borusija sa 5:0 pobedila Bešiktaš, dok je ubedljiv bio i Ajaks u duelu sa Sportingom (4:2), bez pomoći kapitena Srbije Dušana Tadića koji je meč proveo na klupi.
Milan Liverpul 1:2 (1:1)