„Građani“ pali u Nemačkoj, Mesi i Mbape odbranili Pariz

© AP Photo / Michael SohnPep Gvardiola
Pep Gvardiola - Sputnik Srbija, 1920, 07.12.2021
Fudbaleri Lajpciga napravili su veliko iznenađenje u Ligi šampiona pobedivši Mančester siti na svom terenu sa 2:1 u šestom kolu takmičenja, dok je Pari Sen Žermen rutinski savladao ekipu Briža sa 4:1.
Iznenađujući trijumf Lajpcig je zabeležio golovima Dominika Soboslaja u 24. i Andrea Silve u 71. minutu, dok je jedini pogodak za Siti postigao Rijad Mahrez.
„Građani“ su duel završio sa igračem manje pošto je crveni karton u 83. minutu dobio Kajl Voker.
Za razliku od engleske ekipe, Pari Sen Žermen nije imao veće probleme u duelu sa Brižom iz Belgije i pobedio je sa 4:1.
Meč je bio odlučen već u prvom poluvremenu posle dva gola Kilijana Mbapea u drugom i sedmom minutu, te pogotka Lionela Mesija u 38.
Mats Ric je smanjio u 68. minutu, a konačan rezultat postavio je Mesi iz penala u 76.