Sjajna timska košarka – Zvezda preko Cibone do sedme pobede zaredom

© Foto : ABA liga / Dragana StjepanovićKošarkaši KK Crvena zvezda i KK Cibona
Košarkaši KK Crvena zvezda i KK Cibona - Sputnik Srbija, 1920, 06.12.2021
Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Cibonu 86:72, u 10. kolu ABA lige. Ekipa Dejana Radonjića ostvarila je sedmu pobedu zaredom u regionalnom košarkaškom takmičenju.
Crveno-beli počeli su da lome otpor gostiju iz Zagreba krajem druge četvrtine, ali do kraja susreta nijednom nisu uspeli da se odlepe na nedostižnu prednost.
Ipak, održavali su desetak poena prednosti i u završnici su došli do konačnih +14 – 86:72.
Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Nikola Kalinić i Nikola Ivanović sa po 15 poena, pratio ih je Holins sa 13, dok je Dobrić ubacio 12.
Kod Cibone bolji od ostalih bio je Roko Prkačin sa 22 poena.
Pre utakmice usledio je minut ćutanja za tragično preminulog košarkaša Stevana Jelovca koji je u nedelju umro od posledica moždanog udara.
Zvezda je dobro otvorila utakmicu, povevši 8:2, ali je ekipa Vlade Jovanovića odgovorila serijom 10:0 i do kraja četvrtine na semaforu je bio egal – 15:17.
Sredinom druge četvrtine crveno-beli ubacili su u višu brzinu i k'o dlanom o dlan prednost je bila dvocifrena – 33:21.
Aktuelni šampion Srbije i regiona održao je prednost do poluvremena, te se na petnaestominutnu pauzu otišlo sa +9 – 40:31.
Treća četvrtina protekla je u sličnom ritmu kao i prva deonica, s tim što je Zvezda uspešno održavala zalihu od devet poena. Sa istih +9 ušlo se i u poslednju deonicu – 63:54.
Već u četvrtoj razlika je otišla i do maksimalnih +16, 74:58, i ekipa Dejana Radonjića bez problema je privela utakmicu kraju.
Zvezda ima skor 9/1, dok je Cibona na 5/5.
Rusija će zauvek pamtiti nasmejanog bratušku iz Srbije – i jedan rekord za sva vremena /video/