„Kosovo je Srbija!“: Čudo Zvezde u Sankt Peterburgu – uz jasnu poruku /video/

© Sputnik / Aleksandr Galьperin / Uđi u bazu fotografijaDetalj sa utakmice Zenit – Crvena zvezda u Sankt Peterburgu
Detalj sa utakmice Zenit – Crvena zvezda u Sankt Peterburgu - Sputnik Srbija, 1920, 03.12.2021
Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su čudesnu pobedu na gostovanju u Sankt Peterburgu protiv Zenita u 13. kolu Evrolige. Crveno-beli su trijumfovali rezultatom 69:58, a utakmicu je obeležila poruka srpskih i ruskih navijača – Kosovo je Srbija.
Zvezda je u Sankt Peterburg otputovala kao veliki autsajder, ali je na kraju uspela da upiše peti ovosezonski trijumf i da protivniku nanese peti poraz, tek drugi na domaćem terenu.
Izabranici Dejana Radonjića su ujedno prekinuli niz od dva poraza protiv ruskog tima.
Utakmicu je obeležilo je dovikivanje malog broja srpskih i najvatrenijih ruskih navijača, koji su naizmenično skandirali: „Kosovo – Srbija“.
Zvezda je odlično ušla u duel i preuzela vođstvo od prvog minuta, a do kraja poluvremena ga samo dodatno uvećala.
Posle prvih 20 minuta bilo je čak +14 za goste.
U trećoj deonici se očekivalo da se Zenit vrati u meč i pokuša da dođe do preokreta, ali srpski tim je odigrao jako zrelo i iskoristio sve slabosti protivnika.
U jednom trenutku je bilo čak +20, a na kraju više nego neočekivanih +11 (58:69).
Najbolji kod pobednika bio je Nejt Volters sa 14 poena, pet skokova i tri asistencije.
Nikola Kalinić je imao 11 poena uz pet skokova i četiri asistencije, ali i čak sedam izgubljenih lopti, dok je 11 poena dodao i Ognjen Kuzmić.
Na drugoj strani dvocifreni su bili Džordan Miki sa 16 i Koner Frenkamp sa 12 poena.
Zlatan ima Nadu, a Luka – Veru /video/
Srbin akter najvećeg poraza u istoriji NBA – Oklahoma izgubila 73 razlike /video/