Nema Jokića, a agoniji Denvera se ne nazire kraj... /video/

© AP Photo / David ZalubowskiNikola Jokić
Nikola Jokić - Sputnik Srbija, 1920, 24.11.2021
Košarkaši Denvera ubedljivo su izgubili u gostima od Portlanda rezultatom 119:100 i bio je to njihoj treći poraz otkako je Nikola Jokić povređen, a ukupno peti u nizu. Čini se da se agoniji čete Majkla Melouna ne nazire kraj...
Denver je uspevao da parira Portland Blejzersima samo tokom prvog poluvremena, da bi domaćin u nastavku u potpunosti slomio Nagetse bez svoje prve zvezde koju i dalje muči povreda šake
Da sve bude još gore po Melouna i njegov tim, jeste novo ime na dugoj listi povređenih. Pi Džej Doužer koji je od starta sezone odigrao svaku utakmicu i izuzetno je bitan igrač u rotaciji, povredio je koleno u prvom poluvremenu da bi bez oslanjanja na nogu napustio parket, posle čega se nije vraćao u igru.
I dok se Denver držao prvo poluvreme, a u drugoj četvrtini je čak poveo rezultatom 49:48, usledio je „rafal“ Demijana Lilarda i Mekoluma i serija 18:3.
Ekspresno je na semaforu zamenjeno onih 49:48 i bilo je ispisano 66:52. Posle toga „osakaćenom“ timu iz Kolorada povratka više nije bilo...
Portland je nastavio da teroriše mrežicu rivala, a predvodio ga je Si Džej Mekolum sa 32 poena uz odličan procenat šuta iz igre 13/19.
Pratio ga je Lilard sa 25 poena uz čak pet od osam trojki, od kojih su neke bile i sa „parkinga“ u njegovom stilu, ili Karijevom.
S druge strane u taboru desetkovanog i grogiranog Denvera, bolji od ostalih bio je Grin sa 24 poena, Moris se zadržao na 16, Barton na 11 pa nije teško zaključiti da Nagetsi nisu imali šanse i da trener Majkl Meloun ima ozbiljnu glavobolju dok čeka povratak prve zvezde Nikole Jokića.