Moskovljani gledali Mirotićevu predstavu – vratio se i Srbin /video/

© AFP 2023 / INA FASSBENDERNikola Mirotić
Nikola Mirotić - Sputnik Srbija, 1920, 18.11.2021
Košarkaši CSKA izgubili su na gostovanju Barseloni u desetom kolu Evrolige, a najzaslužniji za poraz kluba iz Moskve bio je Nikola Mirotić. U sastavu ruskog tima bio je i Nikola Milutinov, srpski košarkaš, koji je izašao na teren posle mesec i po dana.
CSKA je zabeležio peti poraz u Evroligi , a ovoga puta od tima iz Moskve bili su bolji košarkaši Barselone rezultatom 81:73 (13:13, 25:14, 13:33, 30:13) predvođeni Nikolom Mirotićem.
Španski košarkaš poreklom iz Crne Gore ubacio je 21 poen, upisao osam skokova i jednu asistenciju.
Mirotić se sjajno snalazio i izborio sa odbranom ruske ekipe, a jedan od najlepših poteza napravio je u poslednjoj deonici.
Tokom prve četvrtine igra je bila uravnotežena, obe strane imale su jednaki broj poena, ali je Barselona već u narednoj deonici pojačala ofanzivu.
Tim iz Moskve potpuno se vratio u igru u drugom poluvremenu i ubacio čak 33 poena. Delovalo je da CSKA takvom igrom može do pobede, ali su domaći košarkaši u istoj meri uzvratili u poslednjoj deonici.
Mirotić je bio tu da povede tim ka pobedi.
Dobra vest za CSKA je ta što je Nikola Milutinov, srpski košarkaš, ponovo istrčao na teren.
Milutinov se povredio 30. septembra na meču protiv Armanija, ali se po svemu sudeći oporavio.
Srpski košarkaš proveo je oko 12 minuta na parketu i postigao je jedan poen uz tri skoka i asistenciju.
Jasno je da će mu biti potrebno da pronađe formu posle pauze, ali je za tim iz Moskve važna vest što može da računa na njega.
Barselona je nakon nove pobede učvrstila prvo mesto na tabeli Evrolige. Posle deset utakmica Katalonci imaju osam pobeda i dva poraza.
Bogdan Bogdanović u dresu Atlanta Hoksa - Sputnik Srbija, 1920, 18.11.2021
Kad je teško dodaj loptu Srbinu – Bogdan trojkama presudio Bostonu
Detalj sa utakmice Partizan – Lijetkabelis iz Beogradske arene - Sputnik Srbija, 1920, 17.11.2021
Partizan „prokockao“ +13, ali – tu je bio Kevin Panter!
Stef Kari (desno) – košarkaš Golden Stejt Voriorsa - Sputnik Srbija, 1920, 17.11.2021