Bjelica gledao šou jednog čoveka – „Ratnici“ ponizili Bruklin /video/

© AP Photo / Frank Franklin IIStef Kari (desno) – košarkaš Golden Stejt Voriorsa
Stef Kari (desno) – košarkaš Golden Stejt Voriorsa - Sputnik Srbija, 1920, 17.11.2021
Košarkaši Golden Stejt Voriorsa protutnjali su kroz Bruklin (117:99), a srpski reprezentativac Nemanja Bjelica bio je učesnik tog trijumfa i iz prvog reda ispratio je još jednu sjajnu partiju Stefa Karija.
Trebalo je ovo da bude neizvesna utakmica, u kojoj ćemo videti okršaj nekadašnjih saigrača, a danas dva od tri najbolja košarkaša na svetu, Kevina Durenta (Bruklin) i Stefa Karija (Golden Stejt), ali Voriorsi su se pobrinuli da samo njihova zvezda zasija.
Kari je na terenu proveo samo 29 minuta i bio je nerešiva enigma za odbranu Netsa. Pogađao je svoje tipične šuteve sa devet i deset metara, sjajnim kretnjama je otvara prostor sebi i drugima, i na kraju je utakmicu završio sa 37 poena, sedam skokova, pet asistencije i dve ukradene lopte.
Nekadašnji MVP lige uz to je pogodio i devet trojki, a ukupno iz igre je šutirao sjajnih 63 odsto – 12/19.
Sa druge strane Durent nije imao svoje veče i odigrao je najlošiju utakmicu u sezoni, što se najbolje vidi po procentu šuta – 6/19, odnosno samo 31,6 procenata.
Na kraju je postigao 19 poena, ali to je bilo ispod svakog njegovog proseka i podbacio je u utakmici koji je gledala cela američka nacija.
Duel je prelomljen u trećoj četvrtini koju su Voriorsi dobili rezultatom 35:18, te Netsi do kraja susreta nisu uspeli da se vrate.
Za to vreme teren sa velikim zvezdama delio je i Nemanja Bjelica koji za dvanaest minuta na parketu nije uspeo da se upiše u listu strelaca, ali to i nije toliko važno kada se pogleda na semafor.
Kari je podršku imao u Viginsu (19 poena), Pulu (17p) i Grinu (11p, 6sk, 8as), dok je jedino Džejms Harden bio na visini zadatka u Bruklinu – 24 poena, četiri skoka, četiri asistencije.
Voriorsi imaju najbolji rekord u ligi (11/2), dok su Netsi na 10/5.

NBA, rezultati:

Bruklin – Golden Stejt 99:117
Juta – Filadelfija 120:85
LA Klipers – San Antonio 106:92
Zvezda protiv Partizana primila 56 poena za celu utakmicu, a u Vitoriji – 55 za poluvreme
Srpsko veče u Americi! /video/
Jokić oduševljen uspehom Srbije: „Veliki je uspeh što će predstavljati našu zemlju“ /video/