Prosinečki poslao poruku Rusima posle „potopa“ u Splitu

© Sputnik / RFS / Uđi u bazu fotografijaFudbaleri Rusije slave pobedu protiv Malte
Fudbaleri Rusije slave pobedu protiv Malte - Sputnik Srbija, 1920, 16.11.2021
Fudbaleri Rusije izgubili su od selekcije Hrvatske u Splitu u kvalifkacijama za Svetsko prvenstvo, a Robert Prosenički, proslavljeni fudbaler i trener, kritikovao je način na koji je Zbornaja odigrala utakmicu.
Rusija je ispustila plasman na Svetsko prvenstvo posle autogola u 81. minutu protiv Hrvatske u Splitu.
Prosinečki je u razgovoru sa ruskim medijima otkrio je šta je bio problem u igri gostiju.
„Stvorili smo više prilika, stalno smo pucali na ruski gol. A Rusi su u Split došli sa samo jednim ciljem – braniti se. Vaša ekipa nije došla da igra fudbal, nego da sačuva 0:0, a na kraju su bez prvog mesta ostali autogolom u 81. minutu“, oštar je bio Prosinečki.
Hrvat smatra da se njegova zemlja zasluženo direktno plasirala na Svetsko prvenstvo. Rusija će, podsećamo, sreću tražiti kroz baraž.
„Bili smo bolja ekipa i zasluženo smo pobedili. Ispunili smo cilj i obradovali zemlju, ovo je jako važna stvar za celu Hrvatsku“, zaključio je Robert Prosinečki.
Fudbaleri Rusije ispustili su „vizu za Katar“ , a bilo je dovoljno da na kišom potopljenom „Poljudu“ ostane nerešen rezultat.
Pogledajte i specijalno izdanje emisije Miljanov korener, čija je tema bila plasman naše reprezentacije na Mundijal u Kataru: