Zvezda protiv Partizana primila 56 poena za celu utakmicu, a u Vitoriji – 55 za poluvreme

© Foto : AdmiralBet ABA league/Dragana StjepanovićKošarkaši Crvene zvezde protiv Splita
Košarkaši Crvene zvezde protiv Splita - Sputnik Srbija, 1920, 16.11.2021
Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju Baskoniji u Vitoriji rezultatom 93:74 u desetom kolu Evrolige.
Zvezda je maltene od prvog minuta vidno bila bez ikakve energije, a i bez povređenih Luke Mitrovića i Nejta Voltersa, kao i Nikole Kalinića koji je bio spreman samo za devet minuta, dok su Španci pogađali šuteve iznad ovosezonskog proseka.
Ovo je bio šesti poraz crveno-belih ove sezone, dok je Baskonija zabeležila četvrti trijumf, pa sada te dve ekipe imaju isti skor.
Izabranici Dejana Radonjića otvorili su utakmicu sa pet poena i poveli 5:3, ali to je, kako se ispostavilo, bilo jedino vođstvo koje su imali.
Na kraju prve četvrtine bilo je samo +3 za domaćina, ali tada kao da je i poslednji atom snage srpskog tima iščezao.
Ekipa iz Vitorije je drugu deonicu dobila sa ogromnih 30:10, pa je na poluvreme otišla sa +17 (55:32).
O odnosu snaga dovoljno govori podatak da je Zvezda za poluvreme primila 55 poena, dok je, na primer, protiv Partizana primila 56 za celu utakmicu, protiv Panatinaikosa 48...
U drugom poluvremenu su crveno-beli imali nekoliko naleta, ali zaostatak koji su imali ni u jednom trenutku nije pao ispod 14 razlike.
Najbolji kod gostiju bio je Nikola Ivanović sa 21 poenom, pet skokova i sedam asistencija.
Dvocifreni su bili i Majk Cirbes sa 12, Ostin Holins i Ognjen Dobrić sa po 11 i Ognjen Kuzmić sa deset poena.
Stiven Inok je predvodio pobednički sastav sa dabl-dablom od 23 poena i 11 skokova. Rokas Gedraitis je imao 21 poen, dok je Vejn Boldvin ubacio 14.
Zvezdu naredni meč očekuje u Madridu za dva dana, kada gostuju Realu od 20.45.