Utakmica sezone Filipa Petruševa

© Foto : FIBASrpski košarkaš Filip Petrušev
Srpski košarkaš Filip Petrušev - Sputnik Srbija, 1920, 13.11.2021
Srpski košarkaš Filip Petrušev odigrao je najbolju utakmicu u sezoni u pobedi svog Anadolu Efesa nad Bujukčekmečeom rezultatom 96:71 u osmom kolu turske Superlige.
Efes je upisao šestu pobedu u osam odigranih utakmica i vratio se na prvo mesto, a tome je u velikoj meri doprineo mladi srpski centar.
Petrušev je imao 19 poena i osam skokova, uz šut iz igre od 9/12, čime je u pomenutim kategorijama postavio rekord sezone.
Na terenu je proveo 26 minuta, a najbolje su ga pratili Šejn Larkin sa 15 poena i pet asistencija i Bugrahan Tunčer sa 14 poena.
Vasilije Micić nije igrao, a njegova pomoć aktuelnom šampionu Evrope nije bila ni potrebna, jer je već krajem druge četvrtine bilo +15 za goste.
Prednost Efesa je nastavila da raste u drugom poluvremenu, a Bujukčekmeče je morao da se pomiri sa 25 poena zaostatka po isteku poslednje sekunde.
Najveći otpor timu Ergina Atamana pružili su Denič Kiličli sa 20 poena i šest skokova i Berkaj Taškiran sa 16 poena.
Srpski košarkaš Tristan Vukčević u dresu Real Madrida na utakmici protiv Betisa - Sputnik Srbija, 1920, 13.11.2021