Zvezda nepotrebno zakomplikovala – sjajni Kalinić za drugu pobedu zaredom u Evroligi!

© Foto : ABA liga / Dragana StjepanovićKK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda - Sputnik Srbija, 1920, 11.11.2021
Košarkaši Crvene zvezde pobedili su ASVEL 73:67 u devetom kolu Evrolige.
Ekipa Dejana Radonjića ostvarila je drugu pobedu zaredom u elitnom takmičenju, te posle devet odigranih utakmica ima skor 4/5. Gosti iz Francuske pretrpeli su tek treći poraz i sada su na 6/3.
Zvezda je utakmicu prelomila u poslednjoj četvrtisa 22 poena, a pratio ga je imenjak :45. Do kraja duela gosti iz Vilerbana nisu uspeli da se potpuno vrate, iako su uneli dramu velikom serijom. Ipak, vremena nije bilo i domaćin je slavio.
Najefikasniji u pobedničkom timu Nikola Kalinić sa 20 poena, a pratio ga je imenjak Ivanović sa 14.
Goste je predvodio Elie Okobo sa 16 poena, Kris Džons je ubacio 14, a Jusufa Fal 11 poena uz 10 skokova.
Crveno-beli odlično su otvorili utakmicu i posle trojke Nikole Ivanovića poveli su +7 (14:7). Do kraja deonice dopustili su protivniku svega koš iz igre i posle deset minuta rezultat je bio 18:9.
Sjajnu igru s kraja prve četvrtine Zvezda nije uspela da prenese u drugu. ASVEL se razigrao, pre svega Kris Džons i gosti su 12:3 uhvatili priključak.
Na poluvremenu aktuelni šampion Srbije i regiona imao je pola koša prednosti, 33:32.
Zvezda je u trećoj deonici ponovo podigla nivo u odbrani i malo po malo je preuzimala kontrolu nad utakmicom. Nešto slabije je finiširala ovaj period, ali je pred poslednjih deset minuta imala +5, 50:45.
U četvrtoj četvrtini utisak je bio da će crveno-beli upisati veliku pobedu, posle pogotka Ostina Holinsa bilo je +17 (67:50), međutim ASVEL je uspeo da unese dramu.
Velikom serijom smanjili su zaostatak, ali prednost Zvezde ipak je bila dovoljna i na kraju je zasluženo slavila.