Rusi su sila – preko Irana do krova sveta

© Sputnik / Grigoriй Sыsoev / Uđi u bazu fotografijaLeteći fudbal na pesku
Leteći fudbal na pesku - Sputnik Srbija, 1920, 07.11.2021
Reprezentacija Rusije u fudbalu na pesku pobedom nad Iranom – 3:2 osvojila je Interkontinentalni kup održan u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.
„Zbornaja komanda“ osvojila je rekordnu četvrtu titulu Interkontinentalnog kupa, a najzaslužniji za takav podvig bio je trostruki strelac u finalu Boris Nikonorov.
Majstor fudbala na pesku uništio je Iran, postigavši het-trik u trijumfu rezultatom 3:2 u Dubaiju.
Ovogodišnje finale repriza je dvoboja iz Grupe B koji je odigran ranije ove nedelje kada su Rusi takođe slavili, samo što je rezultat bio 4:3.
U velikom finalu Nikonorov je je bio centralna figura susreta, čovek od čije inspiracije i driblinga je sve zavisilo. To se posebno odnosi na treći pogodak Rusije, kada je „makazicama“ pocepao mrežu rivala.
Rusi su poveli golom svog najboljeg igrača sa brojem 20 na leđima i bio je to rezultat prvog poluvremena. U nastavku je Nikonorov glavom povisio na 2:0, da bi treći gol bio onaj prepoznatljiv s fudbala na pesku, čuvene „makazice“.
Lopta mu je savršeno legla, a on se vinuo u vazduh i udarcem preko glave, leđima okrenut ka golu, uspeo efektno da je smesti loptu u mrežu.
U nastavku je Iran stigao da dođe do časnog poraza. Drugi gol Iran je postigao takođe iz „makazica“, čime je publika u Dubaiju zaista mogla da uživa u spektakularnom finalu.
Aleksandar Mitrović - Sputnik Srbija, 1920, 06.11.2021
Mitrogol ponovo očarao Engleze! /video/
Dragan Stojković Piksi - Sputnik Srbija, 1920, 06.11.2021
Piksi saopštio spisak pred utakmicu godine: Kako, bre, eventualni? Moramo da odemo u Katar!