Partizan „potopio“ Zvezdu u poslednjem minutu

© Sputnik / Lola ĐorđevićVaterpolo
Vaterpolo  - Sputnik Srbija, 1920, 07.11.2021
Vaterpolisti Partizana pobedili su Crvenu zvezdu rezultatom 11:10 u šestom kolu Superlige Srbije, a gol odluke postigao je Stefana Mitrović iz peterca svega 42 sekunde pre kraja.
U neizvesnom meču, vaterpolisti Partizana upisali su pobedu protiv večitog rivala posle preokreta.
Tokom prvog poluvremena vaterpolisti Crvene zvezde bili su bolji što je pokazivao i rezultat 3:6.
Ipak, vaterpolisti Partizana u potpuno drugačijem ritmu ušli su u treću deonicu i počeli da prete rivalu.
Pred poslednju deonicu rezultat je bio 8:8.
Tokom četvrte četvrtine nije mogao da se nasluti pobednik sve do 42 sekunde pre kraja kada je pogodio Stefan Mitrović.
Iz peterca je Mitrović pogodio za konačnih 11:10. Pored njega u timu crno-belih najefikasniji su bili Boven, Gak i Radojević sa po dva gola.
Najbolji u timu Zvezde bio je Basara koji je postigao pet golova.
Partizan ima samo jedan poraz u šest mečeva, dok je Zvezdi ovo bio treći uz tri pobede.