Ub u Ligi šampiona!

Mikasa
Mikasa - Sputnik Srbija, 1920, 05.11.2021
Odbojkašice Uba savladale su Olimpijakos rezultatom 3:0 (19:25, 23:25, 31:33) i plasirale u grupnu fazu Lige šampiona.
Ženski odbojkaški klub Ub igraće elitno evropsko takmičenje posle maestralne pobede protiv Olimpijakosa u Pireju.
Odbojkašice srpskog kluba bile su bolje i an domaćem terenu, ali su izvojevale pobedu i u gostima nakon velike drame u poslednjem setu.
Odbojkašice Uba dominirale su u prva dva seta i potpuno kontrolisale utakmicu, međutim grčki tim probudio se u trećem setu.
Igralo se na razliku, a odbojkašice Olimpijakosa imale su priliku da zakomplikuju, međutim nisu iskoristile četiri set lopte.
U ekipi koja se plasirala u Ligu šampiona najefikasnija je bila Ljiljana Ranković sa 18 poena, a pratile su je Ljubica Kecman koja je postigla 10, kao i Aleksandra Gligorić devet poena.
Slobodan Kovač, selektor odbojkaša Srbije - Sputnik Srbija, 1920, 23.10.2021
Srbija bez selektora, OSS se zahvalio Kovaču
Dvorana Štark arena, Evropsko prvenstvo u odbojci - Sputnik Srbija, 1920, 22.10.2021