Magija Ronalda u Bergamu – Portugalac ponovo spasao Junajted! /video/

© AP Photo / Dave ThompsonKristijano Ronaldo
Kristijano Ronaldo - Sputnik Srbija, 1920, 02.11.2021
Fudbaleri Mančester junajteda odigrali su 2:2 na gostovanju protiv Atalante, a izjednačujući gol u 91. minutu postigao je ko drugi nego Kristijano Ronaldo.

Liga šampiona, utorak:

Malme – Čelsi 0:1 (0:0)
Volfsburg – Salcburg 2:1 (1:1)
Atalanta – Mančester junajted 2:2 (1:1)
Bajern Minhen – Benfika 5:2 (2:1)
Dinamo Kijev – Barselona 0:1 (0:0)
Juventus – Zenit Sankt Peterburg 4:2 (1:1)
Sevilja – Lil 1:2 (1:1)
Viljareal – Jang Bojs 2:0 (1:0)
Krećemo od Bergama gde je Atalanta ugostila Junajted. Italijanska ekipa želela je da se revanšira engleskom predstavniku za težak poraz i činilo se da će uspeti u tome sve do 91. minuta.
Tada se ukazao Kristijano Ronaldo koji je sjajnim pogotkom doneo bod klubu sa Old Traforda.
Atalanta je dobro otvorila utakmicu i već u dvanaestom minutu rezultat je bio 1:0. Iličić je pogodio na asistenciju Zapate.
U nastavku poluvremena ređale su se šanse na obe strane, ali mreže su mirovale sve do nadoknade prvog poluvremena.
Tada je ponovo na scenu stupio Ronaldo koji je pogodio na sjajnu asistenciju Bruna Fernandeša, te se na poluvreme otišlo sa nerešenim rezultatom.
U nastavku utakmice domaćin je bio bolji rival, to se uostalom videlo i na semaforu, pošto je Zapata u 56. pogodio za 2:1.
Ali, bezidejni Junajted se ponovo izvukao zbog magije Kristijana Ronalda. Jedan neizgled bezopasan odbitak pretvorio je u gol i Junajted je izvukao bod.
Od ostalih utakmica treba izdvojiti rapsodiju Bajerna koji je postigao pet golova protiv Benfike, a ubedljiv je bio i Juventus protiv ruskog predstavnika Zenita (4:2).
Lil je napravio iznenađenje pobedivši na gostovanju Sevilju, Barselona je jedva došla do tri boda u Kijevu, dok je Viljareal rutinski pobedio Jang Bojs.
Ostrvo se poklonilo Srbinu – oduvao je konkurenciju!
Rusija ima tim za Hrvatsku, ali bez zvučnog imena: „Ne zanima me šta radi na Instagramu“