Maratonac Đere pao posle dva i po sata i preokreta

© AP Photo / Rick RycroftLaslo Đere
Laslo Đere - Sputnik Srbija, 1920, 02.11.2021
Srpski teniser Laslo Đere izgubio je na startu Mastersa u Parizu od Italijana Lorenca Musetija rezultatom 6:4, 6:7, 4:6. Iako je prvi set rešio u svoju korist, naš teniser je posle dva sata i 37 minuta morao da pruži ruku rivalu koji je izborio plasman u drugo kolo.
Laslo Đere odlično je otvorio meč i već u prvom gemu imao je priliku da „ukrade“ servis rivalu je mu nije uspelo.
Ipak, učinio je to u petom gemu što mu je obezbedilo prednost od 3:2. Do kraja se igralo gem za gem i Srbin je iskoristio drugu set loptu za vođstvo – 1:0.
U nastavu je Đere nastavio tamo gde je stao u prvom setu i napravio je brejk.
Činilo se da kontroliše situaciju, ali je Museti ekspresno uzvratio ribrejkom – 1:1.
Novak Đoković - Sputnik Srbija, 1920, 01.11.2021
Višković za Sputnjik o Đokovićevoj glavi, „nagaznim minama“ i „lovu na veštice“
Usledili su sigurni servisi Srbina i Italijana, igralo se bez brejka, pa je pobednika drugog seta morao da odluči tajbrejk u kojem se bolje snašao Museti i slavio je rezultatom 7:5.
I zaista su pravi maraton dvojica tenisera priredila publici u Francuskoj, gde je u trećem setu viđeno tri brejka. Jedan više napravio je Lorenco što je bilo dovoljno da slavi pobedu rezultatom 6:4 za 2:1 u setovima.
Čak četiri meč lopte imao je Italijan, a Đere se borio, dao je sve od sebe, ali na kraju to nije bilo dovoljno da se izbegne poraz na startu Mastersa u Parizu, gde će u utorak, od 19.30, startovati i prvi teniser sveta Novak Đoković, koji je u ponedeljak bio uspešan u dublu sa Filipom Krajinovićem posle preokreta.