Zvezda izgubila utakmicu za deset minuta – „manekeni“ naneli peti poraz crveno-belima

© Foto : AdmiralBet ABA league/Dragana StjepanovićKošarkaši Crvene zvezde protiv Splita
Košarkaši Crvene zvezde protiv Splita - Sputnik Srbija, 1920, 28.10.2021
Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Armanija iz Milana 79:62 u sedmom kolu Evrolige.
Izabranici Dejana Radonjića doživeli su peti poraz u elitnom košarkaškom takmičenju, dok je Milano ostvario šestu pobedu u samo sedam odigranih duela.
Crveno-beli utakmicu su ispustili u prvoj četvrtini koju su „manekeni“ iz Milana dobio rezultatom 24:6.
Aktuelni šampion Srbije i regiona nije uspeo da se oporavi nakon jako loše četvrtine i do kraja susreta Armani se konstantno nalazio u prednosti.
Najefikasniji u poraženom timu bio je Luka Mitrović sa 17 poena, dok je Ognjen Dobrić ubacio 13. Pobednika je predvodio Ševon Šilds sa 18, Denijels je dodao 12, a Tarzuski 10 poena.
Zvezda na početku utakmice nije uspevala da pronađe put do protivničkog koša, a sa druge strane ni defanziva nije najbolje funkcionisala.
Armani je prvi period dobio sa velikih +18 i bilo je jasno da će se gosti iz Beograda teško vratiti u egal.
U naredne dve deonice Zvezda je izgledala dobro na terenu, to nam govori i semafor jer je drugu i treću četvrtinu dobila minimalnim rezultatima.
Međutim, zaostatak od osamnaest poena iz prve četvrtine bio je presudan da crveno-beli ne uhvate potpuni priključak.
Bila je ekipa Dejana Radonjića više puta na -9, na jednocifrenom zaostatku, ali što kvalitet Armanija, a što i neke pogrešne odluke gostiju, uzrokovale su tome da Zvezda ne dođe do egala.
Milano je u četvrtoj četvrtini mini serijom slomio otpor Zvezde i na kraju je upisao rutinsku pobedu.
Zvezda u narednom kolu čeka Panatinaikos, dok će Milano ugostiti Barselonu.
Lukić: Nije nemoguće da Rusija osvoji Olimpijske igre