Penal, crveni karton i ubedljiva pobeda Srpkinja

© Sputnik / Lola ĐorđevićFudbalska lopta
Fudbalska lopta - Sputnik Srbija, 1920, 26.10.2021
Srpske fudbalerke savladale su protivnice iz Turske rezultatom 2:0 u trećem kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.
Srpski tim opravdao je ulogu favorita.
Ženska fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je odličnu utakmicu protiv rivalki iz Turske i tako upisala prvu pobedu u grupi H u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.
Ofanzivnije su krenule Srpkinje i to iskoristile u 28. minutu kada je za 1:0 zatresla mrežu Dejana Stefanović.
U 54. minutu Srbija je dobila i penal, a Nevena Damjanović bez problema je savladala protivnicu na golu za 2:0.
Kasnije je bilo lakše srpskih fudbalerkama da se brane jer je samo tri minuta nakon drugog gola Gamze Jaman dobila crveni karton, pa je Turska ostala sa igračicom manje.
Turska je treća na tabeli, dok je Srbija trenutno na četvrtoj poziciji.
U narednom meču Srpkinje dočekuju Bugarsku.
Ole Gunar Solskjer - Sputnik Srbija, 1920, 26.10.2021
Englezi doneli presudu – katastrofa nije dovoljna za otkaz
Mundijal `14. Finalni meč Nemačka - Argentina - Sputnik Srbija, 1920, 26.10.2021
Čuveni Nemac se oglasio o mančesterskoj sramoti: „Ovo je očaj, ali nije iznenađenje“ /video/
Čileanci - Sputnik Srbija, 1920, 25.10.2021
Jugoslavija nije verovala u njih, a oni su osvojili svet – na „kraju sveta“ preko Zapadne Nemačke