Zvezda se borila, ali je pala u Kneževini

© Foto : ABA liga/Dragana StjepanovićKošarkaši Crvene zvezde u Podgorici
Košarkaši Crvene zvezde u Podgorici - Sputnik Srbija, 1920, 26.10.2021
Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u šestom kolu Evrolige od ekipe Monaka rezultatom 70:62 (21:12, 20:24, 15:17, 14:9)
U prvu četvrtinu bolje je ušla ekipa Zvezdana Mitrovića, a utakmicu je fantastičnom trojkom otvorio srpski košarkaš Danilo Anđušić koji je poveo Monako ka vođstvu.
Ognjen Kuzmić uzvratio je košem sa poludistance, ali ritam je bio u rukama domaćina. Iako je Crvena zvezda držala priključak do rezultata 14:10 za Monako, Mitrovićev tim posle prve deonice imao je prednost 21:12.
Dinamično su oba tima ušla u drugu četvrtinu, a Nejt Volters u prodoru je ubacio loptu u koš i poentirao preko slobodnog bacanja, čime je Zvezdu ubacio u ritam.
Počeo je beogradski tim da igra bolju odbranu u tim trenucima.
Zvezda se približila na pet poena razlike tri minuta pred kraj druge deonice igre, a posle promašaj trojki na obe strane, na pauzu se otišlo sa rezultatom 41:36.
Treća četvrtina donela je preokret posle sjajne igre Voltersa koji je Zvezdi doneo seriju od 7:0.
Anđušić je bio tu da izjednači za Monako, ali Zvzeda je ponovo došla do prednosti. Ipak, ponovo su greške koštale beogradski tim.
Nekoliko loše realizovanih napada, izgubljene lopte i Monako je preuzeo igru kao i na startu utakmice. Na kraju treće četvrtine domaći tim vodio je 56:53.
Poneli su slabu igru i u poslednju deonicu košarkaši Zvezde. Mnogo promašaja i loših napada obezbedilo je Monaku da sačuva razliku.
Međutim, prava drama usledila je u završnici.
Kalinić se razigrao, košarkaši Monaka stali su u ofanzivi i pet minuta do kraja za pola koša vodila je ekipa Zvezdana Mitrovića.
Lomio se rezultat, ali kako je vreme isticalo sve je bliže pobedi bio Monako koji je na kraju slavio 70:62.
Najefikasniji u timu Dejana Radonjića bio je Volters sa 18 poena, tri skoka i pet asistencija.
U timu domaćih najbolji je bio Alfa Dijalo sa 16 poena, sedam skokova i dve asistencije.