Dabl-dabl Kuzmića, Dobrić odličan – Zvezda slavila u Baru

© Foto : ABA liga / Mornar - Barsko zlato / Media proSrpski košarkaši Ognjen Dobrić i Mladen Jeremić – KK Crvena zvezda - Mornar
Srpski košarkaši Ognjen Dobrić i Mladen Jeremić – KK Crvena zvezda - Mornar - Sputnik Srbija, 1920, 24.10.2021
Košarkaši Crvene zvezde pobedili su na gostovanju Mornar iz Bara 77:69 u petom kolu ABA lige.
Izabranici Dejana Radonjića odigrali su dobru utakmicu u Crnoj Gori i zadovoljni se vraćaju za Beograd.
Ognjen Kuzmić odigrao je sjajnu utakmicu, možda i najbolju otkako se vratio košarci posle saobraćajne nesreće.
Centar Zvezde na terenu je proveo 25 minuta i meč je završio sa 14 poena, 13 skokova, i indeks korisnosti 30.
Njega je pratio Ognjen Dobrić sa 22 poena, dok je dvocifren bio i Aleksa Uskoković sa 10 poena.
Druga četvrtina bila je jedna od ključnih, pošto je Zvezda uspela da dobrom odbranom zaustavi napad domaćina, te je na poluvremenu imala pet poena prednosti – 43:38.
Tokom treće deonice rezultat se nije mnogo menjao, crveno-beli održavali su prednost i pred poslednjih deset minuta imali su +6, 58:52.
U četvrtoj četvrtini utisak je bio da ćemo dobiti dramatičnu završnicu kada je Mornar preko Lazića poveo +2 (64:62).
Zvezda je uspela da se konsoliduje i da preko Dobrića ponovo preuzme kontrolu nad utakmicom. Možda i ključni koš postigao je Aleksa Uskoković na minut i po do kraja (73:65).
Aktuelni šampion Srbije i regiona otišao je na +8 i Mornar nije uspeo da se vrati. Ekipa iz Bara još čeka na pobedu (0/5), dok je Zvezdi ovo bila peta pobeda.
„Ludi Srbin“ o Jokiću: Spektakularan, interesantan, drugačiji /video/