Početak utakmice između KK Crvena zvezda i Albaa - Sputnik Srbija

Bleda Zvezda nemoćna protiv Albe

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Albe 78:63 u petom kolu Evrolige.
Izabranici Dejana Radonjića odigrali su najlošiju utakmicu u dosadašnjem delu elitnog takmičenja i gosti iz Berlina zasluženo odnose ceo plen iz Beograda.
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Maodo Lo sa 17 poena, a pratili su ga Sikma sa 11 i Blat sa 10 poena. Kod crveno-belih dvocifreni su bili Kuzmića (16), Volters (13) i Mitrović (11).
Zvezda od starta pa do kraja nije izgledala kao ekipa koja može da trijumfuje. Mnogo grešaka, malo dobrih poteza, kako u napadu, tako i u odbrani, te je bilo nemoguće pobediti na današnjem meču.
Crveno-beli pokušavali su u nekoliko navrata da uhvate priključak, ali svaki put bi Alba imala odgovor i bez problema bi odbijala svaki pokušaj domaćina.
Aktuelni šampion Srbije i regiona ima skor 2/3, baš kao i klub iz Berlina.
Početak duela pripao je gostima, serijom 8:0 došli su do osam poena prednosti i od tog trenutka pa do kraja Zvezda nije uspela da se vrati.
Sredinom druge četvrtine Alba je imala +16 (12:28) i bilo je jasno da će crveno-beli teško ostvariti povoljan rezultat.
Zvezda je serijom 10:0 uspela da dođe do -6, ali je Alba odbila nalet i imala je +13 na poluvremenu, 25:38.
To je bila priča do kraja utakmice. Zvezda je u nekoliko navrata uspela da dođe do jednocifrenog zaostatka, ali gosti su uvek imali odgovor.
20:42 22.10.2021
40' – 63:78 – poraz Zvezde
Alba zasluženo dolazi do pobede u najlošijoj utakmici Zvezde ove sezone.
20:39 22.10.2021
39' – 58:73 – Zvezda će doživeti treći poraz u pet utakmica
20:34 22.10.2021
37' – 56:71 – Zvezda pred porazom
Zusman je pogodio za dva poena.
20:30 22.10.2021
35' – 56:69 – teška priča
Volters nije uspeo da pogodi trojku, ali zato jeste Smit, 53:69. Lazić vraća, 56:69.
20:29 22.10.2021
34' – 53:66 – Zvezda nikako da priđe, a vremena je sve manje
Blat održava veliku prednost na strani Albe, 51:66. Kalinić je pogodio, 53:66.
20:26 22.10.2021
33' – 51:64 – nova trojka Albe
Pogodio je Blat, 48:64. Tajm-aut Radonjić.
Holins nije uspeo da vrati trojku, ali je Mitrović obezbedio novi napad. Trojka Voltersa, 51:64.
20:24 22.10.2021
32' – 48:61 – Zvezdi je potrebna odbrana
Mitrović je vratio loptu u koš. Blat je promašio trojku, kao i Dobrić flouter.
20:23 22.10.2021
31' – 46:61 – Alba otvara trojkom poslednju četvrtinu
Smit je poentirao.
20:21 22.10.2021
30' – 46:58 – kraj treće četvrtine
Zvezda i dalje ima dvocifren zaostatak.
20:16 22.10.2021
29' – 44:56 – u poslednjim sekundama
Da Silva je pogodio. Mitrović poentira posle ofanzivnog skoka, 44:53.
Matisek pogađa trojku, 44:56.
20:14 22.10.2021
28' – 42:51 – Zvezda sve bliže
Sjajna odbrana crveno-belih, momentum je na strani domaćina.
Kalinić nije uspeo da poentira.
20:11 22.10.2021
26' – 38:51 – Kuzmić raspoložen
Njegov dvanaesti poen, 38:49. Zusman odbija nalet crveno-belih.
20:08 22.10.2021
25' – 36:49 – Kuzmić aktivan
Poentira posle ofanzivnog skoka. Sikma uzvraća, 34:49.
Kuzmić zakucava, 36:49. Tajm-aut.
20:06 22.10.2021
24' – 32:47 – Alba održava prednost
Sikma je pogodio za dva poena, baš kao i Dobrić trojku, 32:44.
Zusman vraća trojku.
20:03 22.10.2021
22' – 28:40 – tri poena Zvezde iz jedno napada
Nesportska Zusmana, Kuzmić ima dva slobodna, plus Zvezda loptu sa strane. Pogodio je jedno, 26:38. Potom centar Zvezde poentira posle ofanzivnog skoka.
Sikma je promašio trojku i napad je za crveno-bele.
Kalinić nije uspeo da pogodi trojku.
20:00 22.10.2021
21' – 25:38 – počelo je drugo poluvreme
Zusman je promašio trojku. Zvezda je zatim izgubila loptu, a onda je Lo poentirao, 25:40.
19:43 22.10.2021
20' – 25:38 – Zvezda na -13 posle dvadeset minuta igre
Gosti su drugu četvrtinu dobili 26:15. Kod Zvezde najefikasniji je Volter sa osam poena, dok goste predvodi Lo sa 10.
Zvezda mora da smanji broj izgubljenih lopti (12 u prvom poluvremenu) i da poboljša igru u napadu, ukoliko želi do preokreta.
19:41 22.10.2021
19' – 24:36 – Alba odbila nalet Zvezde
Trojka nemačkog plejmejkera.
19:39 22.10.2021
18' – 24:31 – sjajna igra Zvezde!
Serija 10:0! Dobrić je poentirao i smanjio zaostatak. Ipak, Olinde prekida seriju, 22:31.
Zatim Mitrović poentira, 24:31.
19:35 22.10.2021
17' – 20:28 – Volters poentira uz faul
Amerikanac prekida seriju Albe. Potom dobra odbrana Zvezde i napad je za domaćina.
Novi koš, ovoga puta Mitrovića, 17:28.
Potom i trojka Voltersa! 8:0 serija Zvezde, 20:28!