Ameriku raspametio Srbinov „projektil“ /video/

© Sputnik / Lola ĐorđevićFudbalska lopta
Fudbalska lopta - Sputnik Srbija, 1920, 21.10.2021
Čikago slavi Srbina! Luka Stojanović je spektakularnim golom u 93. minutu doneo pobedu Fajersima nad Sinsinatijem u gostima u utakmici sa čak sedam postignutih golova – 3:4 (2:2).
Bivši fudbaler Čukaričkog i izdanak Partizanove škole Luka Stojanović, ne prestaje da oduševljava u američkoj MLS ligi.
Momak koji je u februaru 2020. godine prešao iz Čukaričkog u Čikago stigao je i do sedmog gola u 24 odigrana meča.
Ali, ovaj poslednji je pravo remek delo i potvrda svih fudbalskih kvaliteta koje poseduje 27-godišnji napadač.
Igrao se kasni 93. minut, lopta se odbila do Srbina koji se nije dvoumio, već je posle prijema ispalio „projektil“ sa oko 25 metara i probušio mrežu golmana domaćih Titona.
Nije moglo lepše i luđe po Čikago da se završi utakmica u kojoj je već u prvom poluvremenu palo četiri gola, a rezultat je bio 2:2.
Poveli su gosti sa 2:0 preko dvostrukog strelca Berića, da bi Akosta i Vaskez doneli izjednačenje.
U nastavku je Čikago preko Medrana ponovo poveo, ali je Bleket u 91. minutu ponovo obezbedio izjednačenje.
Činilo se da će dva tima u 31. kolu MLS lige podeliti bodove, ali nije tako mislio rezervista Luka Stojanović.
Srbin je ušao tek u 86. minutu umesto strelca Medrana i uspeo je da u 93. minutu spektakularnim pogotkom, pravom „raketom donese čitav plen svom timu, a Amerika je ostala u čudu zbog njegovog razornog udarca koji je postao apsolutni hit na društvenim mrežama.
Kristijano Ronaldo - Sputnik Srbija, 1920, 20.10.2021
Mančester preokretom preživeo pakao u svom dvorištu, hrabri Zenit „pao“ pred Juventusom /video/
Aleksandar Mitrović proslavlja gol protiv Aston Vile - Sputnik Srbija, 1920, 20.10.2021