Mančester preokretom preživeo pakao u svom dvorištu, hrabri Zenit „pao“ pred Juventusom /video/

© AP Photo / Dave ThompsonKristijano Ronaldo
Kristijano Ronaldo - Sputnik Srbija, 1920, 20.10.2021
Fudbaleri Mančester junateda su uspeli da čudesnim preokretom ostvare pobedu nad Atalantom na svom terenu u trećem kolu Lige šampiona (3:2), dok ruski Zenit nije uspeo da ostane neporažen u duelu sa Juventusom i poražen je sa 1:0 u Sankt Peterburgu.
Zenit je bio na korak od iznenađujućeg boda na svom terenu u duelu sa favorizovanim Juventusom, izdržali su fudbaleri ruskog tima do 86. minutu, ali je tada pogodak za sastav iz Torina postigao Dejan Kuluševski.
Potpuni spektakl viđen je na Old Trafordu, Atalanta je briljantnom igrom već posle pola sata igre imala dva gola prednosti u odnosu na Mančester junajted pošto je najpre u 15. minutu precizan bio Mario Pašalić, a u 29. se u strelce upisao i Merih Demiral.
Turčin je upisao i fenomenalnu intervenciju kojom je praktično spasao svoj tim.
Delovalo je da Junajted ne može nikako do gola, ali se on dogodio, Markus Rašford je u 53. minutu smanjio rezultat da bi poravnanje doneo Hari Megvajer u 75. minutu.
Ipak, potpuni preokret je kompletirao Kristijano Ronaldo, u 81. minutu, briljantnim golom glavom posle centaršuta Luka Šoua.
U poslednjih desetak minuta za Junajted je na terenu bio bivši reprezentativac Srbije Nemanja Matić.
Čelsi je upisao ubedljivu pobedu , sa čak 4:0 je savladao Malme na svom terenu, tim za koji je prvo poluvreme odigrao potencijalni reprezentativac Srbije Veljko Birmančević.
Čelsi je svoj niz golova startovao već u devetom minutu golom Andersa Kristensena, u 21. je Žoržinjo realizovao prvi, u 57. i drugi penal, a između njih u strelce se upisao i Kai Haverc u 48. minutu.
Ne toliko ubedljiv, ali sasvim siguran bio je Viljareal na gostovanju Jang Bojsu – iz Švajcarske „žuta podmornica“ odlazi sa sva tri boda i četiri postignuta gola, po jedan su upisali Jeremi Pino, Đerar Moreno, Alberto Moreno i Samuel Čukvueze.
Počasni pogodak za domaće postigao je Mešak Elija u 77. minutu.
Velike muke u Portugaliji imao je Bajern iz Minhena koji je tek u 70. minutu preko Liroja Sanea uspeo da zatrese mrežu Benfike.
Prethodno su poništeni golovi Roberta Levandovskog zbog igranja rukom, te Tomasa Milera posle ofsajda.
Ipak, u finišu se Bajern razgoropadio, drugi gol je bio posledica loše reakcije igrača Benfike Evertona u 80. minutu, a do 85. su se u strelce upisali Levandovski i ponovo Sane.
Benfika – Bajern 0:4 (0:0)
(Sane 70, 85, Everton 80 autogol, Levandovski 82)
Grupa F
Mančester junajted – Atalanta 3:2 (0:2)
(Rašford 53, Megvajer 75, Ronaldo 81 – Pašalić 15, Demiral 29)
Jang Bojs – Viljareal 1:4 (0:2)
(Elija 77 – Pino 6, Đ. Moreno 16, A.Moreno 89, Čukvueze 92)
Grupa G
Salcburg – Volfsburg 3:1 (1:1)
(Adejemi 3, Okafor 65, 77 – Nmeča 15)
Lil – Sevilja 0:0
Grupa H
Čelsi – Malme 4:0 (2:0)
(Kristensen 9, Žoržinjo 21 penal, 57 penal, Haverc 48)
Zenit – Juventus 0:1 (0:0)
(Kuluševski 86)
Detalj sa utakmice Spartak - Lester - Sputnik Srbija, 1920, 20.10.2021
Spektakl u Moskvi – preokret, goleada i čudo momka iz Zambije /video/
Srpski fudbaler Dušan Tadić na utakmici protiv Borusije iz Dortmunda - Sputnik Srbija, 1920, 19.10.2021
Tadić i Ajaks održali čas fudbala Dortmundu – ludnica na terenima širom Evrope!