Barselona izbegla „davljenje“, germanski derbi pripao Salcburgu /video/

© AP Photo / Joan MonfortĐerar Pike
Đerar Pike - Sputnik Srbija, 1920, 20.10.2021
Fudbaleri Barselone i Salcburga su ostvarili pobede u premijernim utakmicama drugog dana trećeg kola grupne faze Lige šampiona, u Kataloniji je domaća ekipa trijumfovala sa 1:0 nad Dinamom iz Kijeva, dok je u germanskom derbiju austrijski tim bio bolji od nemačkog Volfsburga sa 3:1.
Barselona je uspela da ostvari minimalnu pobedu i najavi povratak iz teške situacije, s obzirom na to da je poražena u prva dva duela.
Jedini gol za posrnulog giganta postigao je Đerar Pike u 36. minutu, na dodavanje Đordija Albe.
Barselona je imala još nekoliko izglednih prilika da postigne još neki pogodak, ali je na kraju ukrajinska ekipa uspela da se zadrži na jednom primljenom golu.
Tako nije bilo u Austriji, Salcburg je sa 3:1 savladao tim Volfsburga, iako je na poluvremenu bilo izjednačeno.
Domaći su poveli već u šestom minutu preko Karima Adejemija, a devet minuta kasnije meč na početak vratio je Lukas Nmeča.
Ipak, pobedu domaćima sa dva gola, u 65. i 77. minutu doneo je Noa Okafor.
To je Salcburg ostavilo neporaženom ekipom u Grupi G na čijem je čelu sa sedam bodova, dok Volfsburg ima dva, kao i Sevilja, koja ima meč manje.