Junak Mari odigrao meč sezone – skoro četiri sata drame!

© AP Photo / Mark J. TerrillEndi Mari
Endi Mari - Sputnik Srbija, 1920, 20.10.2021
Pravi spektakl od meča priredili su Endi Mari i Frensis Tijafo u Antverpenu! Posle čak tri sata i 45 minuta borbe slavio je Britanac rezultatom 7:6, 6:7, 7:6.
Endi Mari odigrao je najduži i najuzbudljiviji meč u sezoni i slavio posle iscrpne borbe u tri seta.
Mladi Tijafo u prvom setu dva puta je servirao za vođstvo, imao je i set loptu, ali sjajni Mari u pravom trenutku napravio je brejk.
Furiozno je Britanac slavio u taj– brejku, ali je Tijafo nastavio da preti u drugom setu koji je takođe ušao u neizvesnu završnicu.
Amerikanac je iskoristio tek šestu set loptu, ali uspeo da uvede meč u treći set, koji je doneo pravu dramu.
Mari je u taj– brejku trećeg seta poveo sa 5:3, ali Tijafo je izjednačio i čak stigao do meč lopte.
Nekadašnji broj jedan držao se šampionski i uspeo da iskoristi drugu meč loptu pri rezultatu 9:8.
Ono što ovoj Endijevoj pobedi još više da je na značaju je to da je on ovako dugačak meč igrao sa veštačkim kukom.
Nije mu to smetalo da se na terenu bori skoro četiri sata, ali u narednoj rundi čeka ga teža prepreka.
U drugom kolu Antverpena, Mari se satsjae sa Dijegom Švarcmanom.
Srpski teniser Novak Đoković sa navijačima u Melburnu, na Australijan openu - Sputnik Srbija, 1920, 20.10.2021
Još jedan ministar bez milosti za Đokovića, ali stiže vapaj senatora: „Moramo da menjamo pravila!“